Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Andrychów

0 Comments

Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Andrychów odbędą się w dniach od 29 czerwca do 7 lipca 2019 r. z udziałem 16 zespołów z 10 różnych krajów!

Głównym sponsorem tego wspaniałego turnieju siatkarskiego jest hrabstwo Andrychów i miasto Andrychów, które bardzo się cieszy, że może gościć tak prestiżowy turniej. Mecze ligowe rozgrywane będą na przygotowanym w Andrychowie boisku siatkarskim. Możemy się spodziewać zaciętej rywalizacji ze strony zawodników i drużyn biorących udział w turnieju.

Organizatorzy Mistrzostw gwarantują zamieszanie, a także rozrywkę dla kibiców. Dodatkowo, ogrom pozytywnych emocji jest gwarantowany dzięki silnej reprezentacji Polski, która rywalizować będzie o tytuł Polonijnego Mistrza Świata w Piłce Siatkowej.

To wspaniała okazja dla każdego fana piłki siatkowej w Polsce, aby poznać Polonijną siatkarkę na najwyższym poziomie! Mistrzostwa będzie można oglądać na żywo i on-line na najlepszych platformach sportowych. Przybycie na mistrzostwa jest obowiązkowe!

Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Andrychów to unikalna impreza sportowa, która odbyła się w tym mieście w czerwcu. Mecze odbywały się w Centrum Sportu i Rekreacji „U Górala” i stały się wielkim przeżyciem dla mieszkańców miasta.

Organizatorzy i uczestnicy imprezy, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, mieli okazję poznać najnowsze osiągnięcia polskich zawodników z całego świata. Na mistrzostwach zjawili się drużyny polonijne (ex-patsów) z takich państw jak Ukraina, Białoruś, USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Dania i Holandia.

Chociaż mecze trwały przez trzy dni i były pełne energii i pasji, podczas turnieju doszedł do skutku również szlachetny cel. Wszystkie zebrane fundusze przekazano na finansowanie akcji charytatywnej jednej z organizacji pro-polskich, aby wspomóc upadającą polską siatkówkę.

Mecz finałowy między Ukrainą a USA był bardzo emocjonujący i mecz trwał prawie godzinę. Ostatecznie Ukraina pokonała USA 3:2. Tym sposobem mistrzami Polonijnego Świata w Piłce Siatkowej Andrychów została Ukraina!

Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Andrychów stały się już prawdziwą tradycją. A kiedy tylko słyszy się to nazwę, od razu ciarki przechodzą po plecach. Z ponad 700 uczestnikami z całego świata, każdy rok zapewnia tysiące spectatorów z zielonymi sercami. Wszyscy łączą się, by móc razem celebrować Polskiego ducha narodowego oraz czcić naszych piłkarskich bohaterów.

W tym roku organizatorzy przygotowali niesamowity turniej w ramach turnieju ogólnopolskiego. Każdego dnia można odkryć kreatywny i fascynujący program atrakcji starannie zorganizowanych przez gospodarzy i Polonię. Przez dziesięć dni, poloniści z całego świata mogli spotkać się i rywalizować na boisku do siatkówki na macie sportowej w Centrum Olimpijskim w Andrychowie. Co ważniejsze jest to, że te wyjątkowe momenty były podane polonijnym widzom na talerzu – ze stacji telewizyjnej Polonia 1, transmitując mecz na żywo!

Dzięki wspaniałym umiejętnościom obu drużyn, reprezentującym USA i Kanadę , polonijne mistrzostwa były pięknym widowiskiem sportowym, wróżyli mu sukces. Na koniec mistrzem pozostał USA, lecz brawa należały się zarówno Kanadyjczykom jak i całej Polonii za ich unikalność i entuzjazm podczas wszystkich dni festiwalu!

Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej odbyły się w Andrychowie. To miasto położone w sercu Polski było miejscem walki o tytuł mistrza świata w tej dynamicznej grze. Udział wzięli zawodnicy z 10 państw: Polski, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Niemiec, Australii, Izraela, Finlandii, Włoch i Szwecji.

Organizatorem zawodów była Polska Federacja Piłki Siatkowej oraz Stowarzyszenie „Polonijna Ligą Sportowa”. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych meczom towarzyszyła gorąca atmosfera stworzona przez dziesiątki fanów siatkówki.

Po trudnych bojach o mistrzowski tytuł prowadzone były dwa ćwierćfinały: Dania vs. USA oraz Anglicy vs. Polska. Ostatecznie oba spotkania wygrała drużyna z USA. W finale natomiast starczyły się USA i Polska i w rywalizacji brali udział najlepsi gracze z obu państw. Po zaciętej grze i walkie na pięć setów to drużyna USA okazała się sześciokrotnym mistrzem świata polonijnej piłki siatkowej.

Dla uczestników turnieju stowarzyszania „Polonijna Liga Sportowa” przygotowała okolicznościowe medale dla każdego finalisty oraz pamiątkową statuetkę dla mistrza. Uczestnicy turnieju podziękowali organizatorom za wspaniałe przygotowanie i urzeczywistnienie marzenia o mistrzostwach świata polonijnej piłki siatkowej.