Halloween Party w Irlandii

0 Comments

Halloween to najbardziej tajemnicze święto obchodzone corocznie na całym świecie. Ostatnio zyskało szczególną popularność również w Polsce. Jednym z najlepszych miejsc, aby je obchodzić, jest bez wątpienia Irlandia.

Jeśli planujesz wybrać się na imprezę Hallowenową dookoła Dublina lub jakiegokolwiek innego irlandzkiego miasteczka – spodziewaj się, że będzie to doświadczenie dla całej rodziny. Dla dzieci czekają liczne zabawy i atrakcje oraz słodkie przekąski. Wszystko jest przygotowane z umiarem i zgodnie z tradycyjną irlandzką kulturą. Każdy może przeżyć trochę strachu i śmiesznych przygód!

Jeśli jesteś gotów poczuć magię Halloweenu podczas imprezy w Irlandii, najlepiej jest odwiedzić Muckross House, centrum rozrywki w Dublinie lub Bray vikings Experience. Tam odbywają się wyjazdy ogniskowe, misterny pokaz pirotechniczny, tradycyjne tańce oraz wojownicy Wikingów. Nie można też lekceważyć rejsów po rzece Shannon gdzie można sprawdzić swoje umiejętności strzelania z łuku i skarpety!

Tak więc pamiętaj by przekonać się osobiście do wspaniałego Halloween Party w Irlandii bo możliwości aktywnego spędzenia czasu sprawiają, że jest to doskonała okazja do obchodzenia rocznicy magicznego święta!

Halloween to tradycja obchodzona w Irlandii od wieków. Każdego roku w dniu 31 października ludzie z całego świata przyjeżdżają do tego kraju, aby się bawić. W tym roku nie będzie inaczej.

W szczególności amerykańscy studenci, którzy przyjeżdżają do Irlandii na Halloween są szczególnie entuzjastyczni. Mają tendencję do ubierania się w dziwne stroje, organizowania pokazów tańca i sprawiania imprez w domach.

Oprócz imprez, istotną częścią tego rodzaju świętowania są łamigłówki i konkursy. Sprawdziany zazwyczaj organizują lokalne organizacje i latające sklepy, które mają na celu promocję ich produktów. Ta tradycyjna część Halloween jest popularna w wielu częściach Irlandii i pomaga urozmaicić atmosferę każdego roku.

Halloween to czas, który w Irlandii jest obchodzony wyjątkowo hucznie i radośnie. Co roku, od końca września, na ulicach Dublinu można zobaczyć świąteczne dekoracje. Natomiast 31 października ulicami Irlandii przechadzają się dzieci, które przebierają się za różnorodne postacie i żerują słodycze.

Jeśli macie ochotę bawić w domowym zaciszu lub nie lubicie przebrania, ale nadal chcecie mieć kontakt z Halloweenem, to i Wy możecie się dla niego odpowiednio przygotować. W Irlandii organizowane są liczne imprezy połączone ze świętem czarownic i duchów. Na takim Hlallween Party możecie spróbować tradycyjnych irlandzkich potraw i przekonać się jak smakuje zmielony granat z cukrem – ten przysmak jest hitem każdego Halloween Party!

Gwarantujemy Wam mnóstwo atrakcji, a jeżeli jednak wolicie sami organizować Halloween, pamiętajcie o cytrusach! Co roku coraz popularniejszy staje się trend zwany „Jack-O’-Lantern”. Jest to dynia, którą należy na swojej posesji wyciąć ludowe wizerunki diabłów,duchów i innych demonów. Na szczególną uwagę zasługują imprezowe gry towarzyskie – rozwińcie Wasz horyzont poprzez te gry, aby bawić się jeszcze lepiej!

Halloween jest corocznym świętem obchodzonym w Irlandii. To, co zaczęło się jako kilka przemówień religijnych i kultowych ceremonii, stało się popularne we współczesnym społeczeństwie. Obchody Halloween trwać będą do czasu, gdy wszystkie światła pójdą – czyli cała noc.

Imprezy Halloween przyciągają tłumy ludzi w każdym wieku – od małych dzieci ubranych w straszne stroje po dorosłych, ubierających się tematycznie lub bawiących się bez nich. Punktem kulminacyjnym dla większości jest tzw. „wielka noc” lub też imieniny Samhain, kiedy patrzy się na liczne potwory, mroczne czarownice, czarnego sarna i tym podobne.

Moda na imprezy halloweenowe jest coraz większa. Oprócz imprez w domu, w coraz większej liczbie miejsc można spotkać tego typu imprezy. Goście już od samego progu witani są chaosami halloweenowymi udekorowanymi ozdobami: strasznymi reklamami i drabinami, którymi wejść można do sali balowej lub ogrodu. W ciągu wieczoru czas na tańce, śpiewy, zabawy i oczywiście zdobywanie upominków – towarzyszy mu raczenie się smakołykami i napojami halloweenowymi takimi jak krasnalowy deser czy pomarańczowy napój glow-in-the-dark.