Studiuj online na Stanfordzie

Coraz więcej uczelni polskich i zagranicznych zamieszcza na swoich stronach internetowych materiały szkoleniowe dotyczące oferowanych programów czy specjalności. Nagrywają także specjalne płyty z kursami i szkoleniami dla swoich studentów, przygotowują wirtualne bazy danych z wiedzą. To tzw. e-learning. Do tej pory jednak tylko jedna uczelnia na...więcej»

30.07.2012

„Dzień Kariery” w Dublinie

W najbliższą sobotę, 9 czerwca, w Griffith College w Dublinie odbędzie się konferencja dotycząca sytuacji na irlandzkim rynku pracy, połączona z warsztatami rozwoju osobistego dla młodej Polonii. „Dzień Kariery” organizuje Polska Akademia Otwarta, filia największej niepublicznej polskiej uczelni w Irlandii. więcej»

06.06.2012
Dr Witold Skowroński przy rozmowie George Busha z Lechem Wałęsą. Fot. www.stil.amu.edu.pl/index.php/witold-skowronski

USA: Dowiedz się, jak zostać tłumaczem profesjonalnym

Mówisz płynnie po polsku i angielsku i rozważasz karierę profesjonalnego tłumacza? Spotkaj się z dr Witoldem Skowrońskim i dowiedz się czy znajomość języków jest twoim atutem.więcej»

28.05.2012
Bożena Leven. Fot. tcnj.com

Rozmowa IUVE.pl: Praktykuj z pasją w Nowym Jorku

Polski Instytut Naukowy w Nowym Jorku (The Polish Institute of Arts and Sciences of America, PIASA) coraz szerzej otwiera się na młode pokolenie Polaków i Polonii, w szczególności studentów. Jako jedna z niewielu polskich instytucji w USA daje polonijnym żakom możliwość odbycia stażu i praktyk zawodowych, o czym w rozmowie z IUVENUM POLONIA pani...więcej»

17.05.2012

Popracuj nad sobą w Dublinie

Praca, sen, praca, zakupy, telefon do rodziny w Polsce, sen, praca… Emigracyjna rzeczywistość często nie sprzyja rozwojowi kompetencji społecznych i interpersonalnych. Co jakiś czas warto więc zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na życie z innej perspektywy. więcej»

02.01.2012

Wygraj płatny staż w Parlamencie Europejskim

Masz od 19 do 26 lat, polskie obywatelstwo, interesujesz się Unią Europejską i władasz jednym z oficjalnych języków Wspólnoty? Zagraj o płatny staż w Parlamencie Europejskim w konkursie Platformy Obywatelskiej, Instytutu Obywatelskiego i Europejskiej Partii Ludowej. więcej»

30.12.2011
Wyświetlono artukyły od 11 do 16 ze wszystkich 16
<< Pierwsza < Poprzednia 1-10 11-16 Następna > Ostatnia >>