Wlk. Brytania: Dokształć się i znajdź pracę Polaku

Od niedawna w Zjednoczonym Królestwie działa strona internetowa oferująca bezpłatne porady z zakresu rynku pracy i edukacji zawodowej – National Careers Service. Konsultanci serwisu posługują się także językiem polskim.

Projekt finansowany jest ze środków publicznych oraz unijnych i jest skierowany do osób pragnących nabywać nowe kwalifikacje i umiejętności. Portal wypełniają także interaktywne poradniki multimedialne dotyczące planowania kariery zawodowej, podejmowania zatrudnienia czy ustania stosunku pracy czy specyfiki poszczególnych zawodów. Na stronie dostępne są też oferty kursów i szkoleń zawodowych, kursów językowych, jakie odbywają się w najbliższej okolicy użytkownika, a także lista lokalnych biur NCS, gdzie osobiście można się zwrócić po pomoc w kwestiach zawodowych.

Wchodząc w bezpośredni kontakt z konsultantem – mailowy lub telefoniczny – można zidentyfikować swoje mocne i słabe strony, opracować plan działania w kierunku wymarzonej pracy, uzyskać pomoc w przygotowaniu profesjonalnego CV, poprosić o pomoc w poszukiwaniu i aplikowaniu o pracę, dowiedzieć się jak i gdzie uzyskać dofinansowanie na naukę języka czy przekwalifikowanie się. 

Z doradcami National Careers Service można kontaktować się po polsku, ale tylko telefonicznie, pod numerem 0800-093-1114. Polska linia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. 

POLECAMY!

Więcej informacji: https://nationalcareersservice.direct.gov.uk     

GR / źródło: londynek.net

08.08.2012 13:50 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia