„Dzień Kariery” w Dublinie

W najbliższą sobotę, 9 czerwca, w Griffith College w Dublinie odbędzie się konferencja dotycząca sytuacji na irlandzkim rynku pracy, połączona z warsztatami rozwoju osobistego dla młodej Polonii. „Dzień Kariery” organizuje Polska Akademia Otwarta, filia największej niepublicznej polskiej uczelni w Irlandii.

Jak informuje organizator na oficjalnym profilu facebookowym projektu, jego celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie jak kreować ścieżkę kariery zgodnie ze swoim potencjałem i aktualnymi trendami na irlandzkim rynku pracy. Udział w warsztatach i konferencji jest bezpłatny.

Podczas spotkania, uczestnicy dowiedzą się:

- czego pracodawcy oczekują od kandydatów i na jakie stanowiska pracy trwają aktualnie rekrutacje,

- jak stać się swoim własnym menadżerem i samodzielnie zarządzać swoją karierą,

- jakie są możliwości podnoszenia kwalifikacji, by stać się bardziej atrakcyjnym kandydatem,

- jakie kompetencje są pożądane przez pracodawców i jak je rozwijać,

- jakie metody selekcji kandydatów są wykorzystywane przez pracodawców i jak je z sukcesem przechodzić,

- jak połączyć naukę, studia z pracą.

W czasie trwania spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertami szkoleniowymi klubów pracy, wsparciem oferowanym przez irlandzkie władze oraz ofertami zatrudnienia agencji rekrutacyjnych. W programie przewidziano kurs tworzenia profesjonalnego CV, przechodzenia przez „assessment center” (rodzaj spotkania rekrutacyjnego) oraz rozmowę kwalifikacyjną. Po warsztatach prowadzonych przez ekspertów i wykwalifikowanych trenerów będą miały miejsce indywidualne konsultacje.

Na zakończenie przewidziano spotkania z ekspertami m.in. branży marketingowej, IT i edukacyjnej, którzy podzielą się swoją praktyczną wiedzą na temat ważnych umiejętności i kwalifikacji, niezbędnych do kreowania kariery w danej branży. Dostępna będzie także informacja na temat studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych Polskiej Akademii Otwartej.

Konferencja i warsztaty będą prowadzone w językach angielskim i polskim.

ZAPRASZAMY!

„Dzień Kariery” w Dublinie:

Kiedy: 9.06.2012 w godz. 15-19

Gdzie: Griffith College Dublin, South Circular Rd, Dublin 8, room D113

06.06.2012 10:32 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia