Nie każdy potrafi jeździc po włoskich drogach. Fot. Archiwum

Nie każdy potrafi jeździc po włoskich drogach. Fot. Archiwum

Darmowe kursy bezpiecznej jazdy dla Polaków mieszkających we Włoszech

Na chętnych rocznie czeka tysiąc darmowych kursów. Szkolenia przyjezdnych kierowców zaplanowano na najbliższe trzy lata. Doszkalanie i trenowanie bezpiecznej jazdy po włoskich drogach odbywać się będzie w Vallelunga na obrzeżach Rzymu, w jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ośrodków w Europie.

Kursy bezpiecznej jazdy skierowane są nie tylko do Polaków. Na włoskich drogach gorzej od naszych kierowców radzą sobie Peruwiańczycy, Albańczycy i Chińczycy. Według włoskiego automobilklubu sytuacja ta spowodowana jest różnicami w przyzwyczajeniach i zachowaniach za kółkiem.

Oprócz poprawy bezpieczeństwa na włoskich drogach ideą projektu jest mianowanie trzech tysięcy cudzoziemców na “ambasadorów bezpieczeństwa drogowego”.  To właśnie oni mają propagować  podstawowe zasady mądrej jazdy. Chodzi m.in. o korzystanie z pasów bezpieczeństwa, wybieranie homologowanych fotelików do przewożenia dzieci czy używanie słuchawek i systemu głośnomówiącego, potrzebnych do rozmów przez telefon komórkowy w trakcie jazdy. Ambasadorzy będą informować także o niebezpieczeństwach grożących prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Więcej informacji o akcji w dwutygodniku „Nasz Świat” i na portalu gazety(naszswiat.net). Fundacja Semper Polonia i portal Iuvenum Polonia są partnerami wyżej wymienionych mediów.

MZ

07.09.2012 11:59 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia