Staże 2015

W ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą w 2015 r.” Fundacja SEMPER POLONIA zrealizowała projekt pn. „Program stażowy dla studentów polskiego pochodzenia”, którego adresatami byli stypendyści  Fundacji SEMPER POLONIA oraz studenci uczelni wyższych aktywnie działających na rzecz Polonii i...więcej»

16.11.2015

Chicago: Polaku, sprawdź się w ortografii

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza wszystkich miłośników języka polskiego do uczestnictwa w wielkim konkursie ortograficznym „Dyktando 2012”. Dla osób, które w 15-minutowym teście sprawności ortograficznej okażą się najlepsze przewidziano cenne nagrody, w tym pieniądze!więcej»

27.11.2012
Fot. http://stanislawtylenda.files.wordpress.com

Język włoski dla Polonii

Dla Polaków i Polonii mieszkającej we włoskiej Kampanii zorganizowano kursy języka włoskiego. Nasi rodacy będą mogli przygotować się do egzaminu państwowego - CILS.więcej»

15.10.2012
Fot. prawo.businesstimes.pl

Wilno: Dokształć się studencie prawa

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) w Wilnie zaprasza studentów prawa i prawników do udziału w szkoleniu z proceduralnego i formalnego prowadzenia spraw dotyczących pogwałcenia praw człowieka w Europejskim Trybunale Praw Człowieka oraz Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szkolenie jest bezpłatne, prowadzone będzie w języku polskim...więcej»

04.10.2012
Plakat promujący Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie. Fot. Facebook

Studiuj na Jagiellonce... w Londynie. Trwa rekrutacja

W niedzielę 14 października br. swoją działalność oficjalnie zainauguruje Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego działający we współpracy z Polskim Uniwersytetem na Obczyźnie.więcej»

02.10.2012
Nie każdy potrafi jeździc po włoskich drogach. Fot. Archiwum

Darmowe kursy bezpiecznej jazdy dla Polaków mieszkających we Włoszech

Na chętnych rocznie czeka tysiąc darmowych kursów. Szkolenia przyjezdnych kierowców zaplanowano na najbliższe trzy lata. Doszkalanie i trenowanie bezpiecznej jazdy po włoskich drogach odbywać się będzie w Vallelunga na obrzeżach Rzymu, w jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ośrodków w Europie.więcej»

07.09.2012

Praktykuj w Dzienniku Polskim

Zaprzyjaźniony z IUVENUM POLONIA polonijny „Dziennik Polski” z Londynu poszukuje współpracowników. Gazeta oferuje staże i praktyki dziennikarskie. Najlepsi dziennikarze będą mieli szansę podjąć stała współpracę z tytułem. więcej»

05.09.2012

Na praktykę do Ambasady

Wydział Ekonomiczny Ambasady RP w Dublinie zachęca do udziału w praktyce studenckiej w miesiącu wrzesień. Praktyka będzie miał charakter nieodpłatny i potrwa miesiąc.więcej»

27.08.2012

Wskaż luki w wiedzy i doszkól się liderze

Forum Polonia w Irlandii, Stowarzyszenie „Szkoła Liderów” oraz Ambasada RP w Dublinie w dniach 18-21 października organizują Szkolenie Liderskie dla osób działających na rzecz społeczności polskiej na Zielonej Wyspie. Aktualnie opracowywany jest program szkolenia, w pracach nad nim może wziąć każda osoba zainteresowana udziałem w warsztatach. więcej»

22.08.2012

Wlk. Brytania: Dokształć się i znajdź pracę Polaku

Od niedawna w Zjednoczonym Królestwie działa strona internetowa oferująca bezpłatne porady z zakresu rynku pracy i edukacji zawodowej – National Careers Service. Konsultanci serwisu posługują się także językiem polskim. więcej»

08.08.2012
Wyświetlono artukyły od 1 do 10 ze wszystkich 16
<< Pierwsza < Poprzednia 1-10 11-16 Następna > Ostatnia >>