Strona główna serwisu Wolnoteka.lt. Fot. internet

Strona główna serwisu Wolnoteka.lt. Fot. internet

Strona główna serwisu Wolnoteka.lt. Fot. internet

Masz „lekkie pióro”? Pisz dla Wilnoteki

Kolejna ciekawa propozycja dla początkujących żurnalistów, z Litwy i nie tylko. Największy polski portal internetowy na Litwie, Wilnoteka.lt, poszukuje dziennikarzy i researcherów. Oferuje „dobre wynagrodzenie” i „realny wpływ na rozwój portalu”.

W ogłoszeniu, które ukazało się właśnie na stronach portalu czytamy, że idealny kandydat na współpracownika Wilnoteki odznacza się przede wszystkim zamiłowaniem do pisania, lekkim piórem, kreatywnością i samodzielnością oraz doskonałą znajomością języka litewskiego. Wśród wymagań są też rzetelność i dobra organizacja pracy, dobra orientacja w bieżących wydarzeniach na świecie, w Polsce i na Litwie oraz stosunkach między Polską a Litwą. Doświadczenie dziennikarskie jest mile widziane przez redakcję wileńskiego serwisu.

Na co może liczyć przyszły współpracownik Wilnoteki? Ogłoszenie akcentuje możliwość rozwoju zawodowego w profesjonalnym środowisku dziennikarskim i technicznym, współpracę w przyjaznej atmosferze z ciekawym i twórczym zespołem, realizację własnych pomysłów, samodzielność działania i realny wpływ na kształt serwisu. Sama współpraca będzie miała charakter odpłatny. 

Osoby zainteresowane podjęciem współpracy z serwisem proszone są o przesłanie CV i listu motywacyjnego na adres e-mail: redakcja@remove-this.wilnoteka.lt. W temacie zgłoszenie należy wpisać słowo „Praca”.  

WILNOTEKA.LT to wirtualne miejsce spotkań Polaków na Litwie. Publikowane w portalu treści dotyczą ich życia społecznego, kulturalnego, politycznego oraz gospodarczego, ich osiągnięć i problemów. Serwis powstaje na podstawie doświadczeń i archiwów polskiego studia TV w Wilnie, które działa już od 13 lat i współpracuje m.in. z Telewizją Polską S.A. oraz Telewizja Litewską LTV. 

GR

27.09.2012 08:57 opublikowano w Oferty pracy