Targi edukacyjne to najlepsza okazja by osobiście zaznajomić się z ofertą uczelni, do której zamierzamy aplikować. Fot. Agencja Gazeta

Studia w Anglii czy USA? Tu poznasz ofertę znanych uczelni

Już 28 października Pałac Kultury i Nauki będzie gościł przedstawicieli uznanych Międzynarodowych Szkół Biznesowych i Uniwersytetów, którzy przyjadą do Warszawy na największe w Polsce targi edukacyjne. Wstęp na imprezę jest wolny.więcej»

12.10.2010
Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Fot. kalisz.pl
Miejsce w akademiku marzeniem większości polskich studentów. Fot. umcs.lublin.pl

Wybrzmiała „Gaudeamus Igitur”

Wakacji nastał kres. Prawie dwa miliony studentów, ponad 30 tysięcy doktorantów i 100 tysięcy pracowników naukowych z 456 wyższych uczelni rozpoczyna dziś nowy rok akademicki w Polsce. Rok znaczony reformą polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. – To będzie rok wielkich wyzwań – zapowiada minister nauki prof. Barbara Kudrycka. W życie wchodzi...więcej»

01.10.2010

Magister od gier

Kolejny przykład nowego otwarcia w polskim szkolnictwie wyższym. Pierwsze w kraju, międzykierunkowe studia z opracowywania i wytwarzania gier komputerowych zostaną w przyszłym roku uruchomione wspólnie przez cztery śląskie uczelnie.więcej»

01.10.2010

Firmy poszukują wykształconych sprzedawców

Jaki jest najbardziej poszukiwana profesja na polskim rynku pracy? Finansista? Budowlaniec? Kierowca zawodowy? Okazuje się, że handlowiec. Coraz częściej wysoko wykwalifikowany.więcej»

17.09.2010
Fot. SXC

Śląsk magnesem dla studentów

Polskie szkoły wyższe dwoją się i troją żeby przyciągnąć studentów z zagranicy. Najnowszym przykładem jest zawiązane właśnie w tym celu Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych. Porozumienie łączy dziewięć placówek – od Uniwersytetu Śląskiego przez Politechnikę Częstochowską, do katowickich akademii: Muzycznej, Sztuk Pięknych oraz Wychowania...więcej»

15.09.2010
Fot. SXC

Polacy boją się zakładać firmy

Prawie połowa Polaków deklaruje, że chciałaby spróbować swoich sił jako prywatny przedsiębiorca. Obawiając się jednak braku doświadczenia, zawiłego systemu podatkowego, konieczności konkurowania o klienta i bankructwa przeważająca większość nie podejmuje wyzwania. więcej»

10.09.2010
Fot. SXC

Litwa: polska fundacja szuka współpracowników

W Wilnie powstaje Europejska Fundacja Praw Człowieka, której celem będzie pomoc mieszkającym na Litwie Polakom w obronie ich praw. Fundacja poszukuje młodych absolwentów lub studentów ostatnich lat prawa, stosunków międzynarodowych i politologii zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy oraz podjęciem współpracy w zakresie realizacji projektów z...więcej»

10.09.2010
Wyświetlono artukyły od 81 do 87 ze wszystkich 87
<< Pierwsza < Poprzednia 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-80 81-87 Następna > Ostatnia >>