Pracodawcy rezygnują z zatrudniania studentów

Nie chce im się pracować, są niedyspozycyjni i nielojalni. I na nic zdają się niskie koszty zatrudnienia. Coraz częstsze „studentów nie zatrudniamy” zaniepokoiło ekspertów oraz Państwową Inspekcję Pracy, która sprawdzi, czy nie dochodzi do dyskryminacji uczących się osób.więcej»

03.11.2010

Europejski zlot przyszłych inżynierów

Spotkanie reprezentantów Stowarzyszenia Studentów BEST z całej Europy odbędzie się w Krakowie oraz w Limanowej w dniach od 11 do 17 listopada. BEST Presidents’ Meeting to dla tej organizacji jedno z najważniejszych i największych wydarzeń.więcej»

02.11.2010

Wilno: startują bezpłatne wykłady o prawach człowieka w UE

Związek Prawników Polaków na Litwie oraz Europejska Fundacja Praw Człowieka zapraszają pierwszą część wykładów w ramach projektu pt. „Doskonalenie umiejętności z zakresu prawa człowieka w prawie międzynarodowym i prawie Unii Europejskiej”. Otwarte i bezpłatne wykłady startują już dziś w ośrodku filialnym Uniwersytetu Białostockiego w Wilnie.więcej»

29.10.2010
Obraz „Krzyk" Edwarda Muncha

Niepokojace doniesienie z polskich uczelni: studentom siada psychika

Na polskich uczelniach lawinowo rośnie liczba studentów z objawami depresyjnymi, uporczywą bezsennością, stanami lękowymi, napadami płaczu, nerwicami, anoreksją. Są coraz mniej odporni na stres, nadwrażliwi i nie radzą sobie z rywalizacją.więcej»

28.10.2010

Takich studiów świat nie widział

Górnictwo morskie to nowy kierunek, który uruchamiają wspólnie Akademia Morska w Szczecinie i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Takich studiów nie ma na żadnej uczelni na świecie.więcej»

27.10.2010
Tomasz Bagiński to jeden z najbardziej uzdolnionych twórców polskiej animacji 3D. Fot. wiadomosci.fdb.pl

Poznaj warsztat polskiego mistrza grafiki i animacji 3D

Przez pięć kolejnych piątków od 5 listopada do 3 grudnia w Warszawskiej Szkole Reklamy odbywać się będą otwarte i całkowicie bezpłatne warsztaty z grafiki komputerowej. Poprowadzi je Tomasz Bagiński, autor nominowanej do Oskara A.D. 2003 r. „Katedry”. Wszyscy chętni, którzy chcieliby skonfrontować swoją wiedzę i umiejętności z doświadczeniem tego...więcej»

26.10.2010
Imponujący gmach Donsao University. Fot. web.dongseo.ac.kr

Studiuj za darmo w Korei Południowej

Pomimo tysięcy kilometrów i różnic kulturowych dzielących Polskę i Republikę na studia w tym kraju zdecydowało się w ostatnich latach kilkudziesięciu rodaków. Blisko połowa w ogóle nie płaci dziś za naukę! Jeśli chciałbyś pójść ich śladem powinieneś w pierwszy weekend listopada przyjechać do Warszawy, gdzie odbędą się koreańskie targi edukacyjne. więcej»

22.10.2010
Fotomigawka z tegorocznego finału Imagine Cup by Microsoft, który odbył się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. fot. imaginecup.com

Imagine Cup 2011: zarejestruj się i pokaż co potrafisz!

Jeszcze nie ochłonęliśmy po lipcowych, polskich finałach tego największego konkursu technologicznego świata, a już ruszyła rejestracja do przyszłorocznej edycji imprezy. Wszyscy, którzy w nadchodzące wakacje chcieliby polecieć do Nowego Jorku i zmierzyć się tam z najtęższymi studenckimi umysłami na gigabajty i megaherce powinni już teraz zalogować...więcej»

21.10.2010
Fot. SXC

Wiedza i pieniądze dla studentów z Litwy

Grupa 29 młodych Polaków z Litwy rozpoczęła w tym roku akademickim studia w Łomży w województwie podlaskim. Tamtejsza Wyższa Szkoła Agrobiznesu zapewniła im nie tylko darmową naukę i akademik, ale także kieszonkowe. Nie dość na tym – szkoła pomaga im również w znalezieniu dodatkowej pracy.więcej»

19.10.2010
Zagraniczne firmy nie robią na nas takiego wrażenia jak jeszcze kilka lat temu. Fot. SXC

Polacy chcą pracować w polskich firmach

Większość czołowych światowych firm ma u nas swoje przedstawicielstwa, inwestuje, zatrudnia ludzi. Czy Polacy marzą o zdobyciu pracy w jednym ze znanych międzynarodowych koncernów? Okazuje się, że nie.więcej»

12.10.2010
Wyświetlono artukyły od 71 do 80 ze wszystkich 87