Jednym ze stanowisk, które objęło badanie Instytutu Spraw Publicznych był recepcjonista hotelowy. Fot. arka-mega.pl

Bez polskiego paszportu trudniej o pracę nad Wisłą

Wybierając kandydatów do pracy, pracodawcy preferują tych z polskim obywatelstwem - wynika z badania Instytutu Spraw Publicznych, które po raz pierwszy w Polsce przeprowadzono przy pomocy tzw. testów dyskryminacyjnych.więcej»

15.12.2010

Uczelnie artsystyczne: coraz więcej absolwentów, coraz mniej pracy

Co roku naukę w polskich uczelniach artystycznych kończy coraz więcej studentów. Najpopularniejsze są wyższe szkoły i kierunki muzyczne. Kształci jednak za dużo absolwentów, 25% z nich nie ma szans na pracę zgodną z kwalifikacjami.więcej»

15.12.2010

Młodzi i z Polski, a już krezusi

Siedem tysięcy złotych pensji przed trzydziestką? W Polsce jest to możliwe! Jak wynika z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę przez Sedlak & Sedlak, takie lub wyższe dochody osiąga już co dziesiąty dwudziestolatek. Najbardziej dochodowa branża dla młodych pracowników to informatyka.więcej»

25.11.2010

Student Jagiellonki czołowym łowcą komet

Nową kometę przelatującą w pobliżu Słońca odkrył student Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego Michał Kusiak. Było to jego 102. odkrycie w ramach międzynarodowego projektu SOHO Sungrazing Comets.więcej»

24.11.2010
Na Politechnice Warszawskiej wybuchają talenty przyszłych gwiazd polskiej nauki. Fot. SXC

Wybuchowy weekend na Politechnice Warszawskiej

Największa i najstarsza uczelnia techniczna w Polsce obchodzi swoje 95-lecie. Jedną z atrakcji związanych z jubileuszem stołecznej Politechniki był weekendowy Piknik Studenckich Kół Naukowych. Przyszli inżynierowie pokazali swoje „zabawki” – m.in. ziejącą ogniem „rurę Rubensa”, ekologiczny pojazd „Kropelka” i masę wybuchowych doświadczeń...więcej»

23.11.2010
tak będzie wyglądać Fabryka inżynierów. Fot. Materiały Politechniki Łódzkiej

Fabryka inżynierów powstaje w Łodzi

Jeszcze w tym roku w Łodzi ma się rozpocząć budowa „Fabryki Inżynierów XXI wieku” – kluczowej, przyszłościowej inwestycji tamtejszej Politechniki.więcej»

19.11.2010
Kraków to nie tylko zabytki, ale również biznes i nowe technologie

Kraków najlepszy na świecie!

Kraków zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast świata pod względem usług dla biznesu! W poprzednim zestawieniu był czwarty.więcej»

16.11.2010

Coraz więcej Polaków zarządza światowymi markami

Polscy managerowie mają coraz lepszą opinię na zachodzie. Z roku na rok przybywa biało-czerwonych liderów w największych korporacjach świata, głównie w branży IT, finansowej i telekomunikacyjnej. Coraz śmielej poczyna sobie płeć piękna. więcej»

10.11.2010

Niskie notowania polskiej nauki

Spośród polskich instytucji tylko Polska Akademia Nauk znajduje się w pierwszej setce najlepszych placówek badawczych i uczelni na świecie. Uniwersytet Jagielloński jest dopiero w czwartej setce, a Uniwersytet Warszawski – w piątej. więcej»

08.11.2010
Chemia to nasza specjalność. Fot. SXC

Polskie uczelnie w europejskiej ekstraklasie

Studia z dziedziny chemii na czterech polskich uniwersytetach: Warszawskim, Jagiellońskim, Wrocławskim i Adama Mickiewicza w Poznaniu są prowadzone na poziomie doskonałym – wynika z rankingu niezależnej niemieckiej instytucji badającej europejskie uczelnie. więcej»

04.11.2010
Wyświetlono artukyły od 61 do 70 ze wszystkich 87