Zostań wolontariuszem i przyjedź do Polski

Wolontariat międzynarodowy umożliwia udział w ciekawych projektach społecznych, naukowych czy sportowych i może pomóc w zdobyciu doświadczenia przydatnego na rynku pracy – przekonywano wczoraj w Warszawie podczas seminarium „Oblicza wolontariatu”. Co roku do Polski przyjeżdża ok. 450 osób z krajów Unii Europejskiej zainteresowanych tą formą...więcej»

17.02.2011
Iwona Wypych wzięła udział w jednym z kursów Study Abroad Poland organizowanych przez warszawskie Collegium Civitas pod koniec 2008 roku. Dziś kończy w polskiej stolicy swoją edukację. Fot. www.studyabroadpoland.com

USA/Kanada: Pomagają zdobyć wykształcenie w Polsce

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jak mało gdzie zdobycie dobrego wykształcenia wiąże się ze sporymi kosztami, idącymi nierzadko w kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie mieszkańców obu krajów studiami oraz dokształcaniem się na uczelniach zagranicznych. Polskie uniwersytety i szkoły wyższe upodobały sobie...więcej»

10.02.2011
Wymarzona praca - w finansach, najlepiej w międzynarodowej korporacji

Pierwsza praca po studiach. Dokąd i za ile?

Pensja? Najważniejsze kryteria wyboru pracodawcy? Najbardziej perspektywiczne branże? Zobaczcie, czego oczekują na starcie kariery zawodowej polscy studenci.więcej»

07.02.2011

Z uczelni do firmy coraz bliżej

Polscy studenci coraz częściej piszą prace dyplomowe na zamówienie przedsiębiorstw, które oczekują od nich rozwiązania konkretnych problemów. Korzystają na tym wszyscy – firmy, studenci i uczelnie.więcej»

04.02.2011
Panorama Baku 
Szyb naftowy na obrzeżach stolicy
Oryginalny pomysł na zarabianie pieniędzy – fotografowanie turystów z pluszakiem
Centrum Baku. Zdjęcia: Monika Łaskawska

Jak znaleźć pracę w Azerbejdżanie

Można by rzec, że w Azerbejdżanie najskuteczniejszą metodą zdobywania pracy jest networking. Nie należy jednak dać się zwieźć temu określeniu. Kryje się za nim fakt, że tu po prostu trzeba mieć znajomości. więcej»

31.01.2011
Zdjęcia: www.uwb.edu.pl

Uniwersytet w Białymstoku będzie miał nowoczesny kampus

Może ruszać budowa kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Wykonawca podpisał właśnie z uczelnią umowę, według której nowe obiekty mają być gotowe do końca maja 2013 r. Jeśli pogoda pozwoli prace ruszą w ciągu kliku dni.więcej»

26.01.2011
Fot. mon.gov.pl

Za mundurem żacy sznurem. Nowe studia w Toruniu

Wojskoznawstwo to nowy kierunek, który od przyszłego roku akademickiego będzie można studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na pierwsze takie studia w Polsce przyjętych zostanie 120 osób. więcej»

29.12.2010

Polscy uczniowie już europejskimi średniakami. Sąsiedzi jeszcze w tyle

Młodzi Polacy coraz lepiej czytają, mają coraz większą wiedzę o zjawiskach zachodzących w środowisku naturalnym, ale nadal mają kłopoty z liczeniem – wynika z opublikowanej w ubiegłym tygodniu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA), jednym z największych badań umiejętności uczniów na świecie prowadzonym przez Organizację Współpracy...więcej»

17.12.2010

Polski system stypendialny dziurawy jak szwajcarski ser

Studenci wyłudzają od uczelni stypendia socjalne, a system pomocy materialnej w szkołach wyższych łamie zapisy konstytucji – twierdzi rzecznik praw studentów i zapowiada interwencję u rzecznika praw obywatelskich. więcej»

17.12.2010

Tylko dwie polskie uczelnie wśród najlepszych europejskich szkół biznesu

Warszawskie uczelnie: prywatna Akademia Leona Koźmińskiego oraz publiczna Szkoła Główna Handlowa znalazły się w rankingu 75 najlepszych szkół biznesowych w Europie dziennika „Financial Times”. Inne polskie uczelnie już się nie załapały.więcej»

16.12.2010
Wyświetlono artukyły od 51 do 60 ze wszystkich 87