Przyjedź do Polski i zostań dyplomowanym menedżerem. Za grosze!

Skończyłeś studia, masz doświadczenie zawodowe i znasz dobrze język angielski? Zdobądź dyplom MBA w warszawskiej Wyższej Szkole Zarządzania/Polish Open University (POU). I to za 10% ceny!więcej»

16.05.2011
Studenci Politechniki Rzeszowskiej. Fot. Archiwum SKNL
Młodzi inżynierowie z Politechniki Warszawskiej. Fot. aerodesign.meil.pw.edu.pl

Polskie sukcesy na Aero Design 2011

Staranowane okoliczne drzewa, wraki samolotów na płycie lotniska w Marietta. Aż trudno uwierzyć, że brakuje doniesień o ofiarach. W zawodach SAE Aero Design w stanie Georgia na placu boju ze swoimi modelami pozostali już tylko najlepsi, w tym polska drużyna ze Studenckiego Koła Naukowego Lotników Politechniki Rzeszowskiej.więcej»

10.05.2011
Egzamin maturalny w jednym z polskich gimnazjów. Fot. e-angielski.com

Ruszyły matury. Boom na matematykę i fizykę

Blisko 400 tys. polskich uczniów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęło w środę 4 maja pierwszy z serii egzaminów maturalnych. Na początek język polski. Co ciekawe, w części rozszerzonej przedmiot będzie zdawać w tym roku mniej uczniów niż matematykę.więcej»

29.04.2011
PR-8 "Double Blast" - samolot rzeszowskich studentów, który weźmie udział w zawodach. Fot. sknl.prz.edu.pl
Studenci Politechniki Rzeszowskiej przy pracy

Młodzi konstruktorzy samolotów z Rzeszowa podbiją Amerykę?

W piątek 29 kwietnia br. w miejscowości Marietta w stanie Georgia startują prestiżowe zawody SAE Aero Design. Podczas imprezy studenci najlepszych uczelni technicznych z całego świata zaprezentują przed tuzami przemysłu lotniczego swoje autorskie konstrukcje i powalczą o nagrodę główną zawodów. Wśród uczestników nie zabraknie także konstruktorów z...więcej»

29.04.2011

Jak polskie szkoły wyższe łowią nowych studentów

Uczelnie z całej Polski – państwowe i prywatne – chwytają się coraz bardziej wymyślnych sposobów, aby zachęcić maturzystów do podjęcia w nich nauki.więcej»

14.04.2011
Oxford dzięki swojemu prestiżowi wciąż jest atrakcyjny dla polskich studentów. Większość innych brytyjskich uczelni - coraz mniej.

Wielka Brytania już nie nęci polskich studentów

Spada liczba Polaków starających się o przyjęcie na brytyjskie wyższe uczelnie. Chociaż uchodzą one za najlepsze w Europie, to zdobyte na nich dyplomy w Polsce nie są zbyt cenione.więcej»

12.04.2011
Od 1 października br. z dyplomem takich uczelni jak Southampton Solent University w ręku będzie można bez przeszkód podjąć studia lub rozpocząć karierę naukową w Polsce. fot. 3.bp.blogspot.com

Na studia do Polski z europejskim dyplomem. Bez nostryfikacji

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym w Polsce. Z „polonijnego” punktu widzenia najważniejszą zmianą, jaka 1 października br. nastąpi na polskich uczelniach będzie honorowanie dyplomów magisterskich i doktorskich uzyskanych w państwach członkowskich najważniejszych europejskich organizacji...więcej»

05.04.2011

Kryminalne zagadki na uniwersytecie w Bydgoszczy

Już wkrótce na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będzie można studiować kryminalistykę. Takiej specjalności nie miała dotąd w ofercie żadna polska uczelnia. więcej»

04.04.2011

Młodzi Polacy marzą o ucieczce za granicę

Prawie 60% polskich studentów chce wyjechać do pracy w innym kraju. Niechęć do porzucenia kraju deklaruje tylko co piąty. Eksperci biją na alarm!więcej»

29.03.2011

Skończyli Harvard, teraz pomogą innym

Polscy absolwenci Uniwersytetu Harvarda chcą wspomóc finansowo rodaków studiujących na tej prestiżowej amerykańskiej uczelni, tworząc fundusz stypendialny. To pierwsza tego typu inicjatywa absolwentów Harvardu na świecie.więcej»

08.03.2011
Wyświetlono artukyły od 41 do 50 ze wszystkich 87