Nowe kierunki studiów.

Niż demograficzny i zmniejszająca się liczba kandydatów na studia daje się we znaki polskim państwowym i prywatnym uczelniom. W celu zachęcenia jak największej liczby maturzystów do studiowania powstają nowe, niebanalne kierunki.więcej»

29.06.2012

Stypendia i szkolenia SEMPER POLONIA wstrzymane

Szczegóły w komunikacie Fundacji.więcej»

01.06.2012
Stypendyści programu im. Stanisława Grabskiego na rok akademicki 2011/12 z wizytą w NBP. Fot. Facebook
... i na Giełdzie Papierów Wartościowych. Czwarty od lewej Adam Sipowicz

Studiuj ekonomię z NBP

Narodowy Bank Polski od wielu lat wspiera studentów polskiego pochodzenia z krajów byłego ZSRR, kształcących się na kierunkach ekonomicznych w polskich uczelniach wyższych. Z programu stypendialnego im. Stanisława Grabskiego skorzystało już kilkuset polonijnych żaków, w tym także absolwenci stypendiów SEMPER POLONIA. więcej»

25.05.2012
Collegium Novum UJ. Fot. wikimedia

Jagiellonka najlepsza!

Uniwersytet Jagielloński zajął pierwsze miejsce w prestiżowym „Rankingu Szkół Wyższych 2012” przygotowanym przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”. Na podium zestawienia znalazły się także Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.więcej»

15.05.2012
Fot. chem.ug.edu.pl

Ucz się i prowadź badania w Polsce

W 2012 r. Polska po raz kolejny zachęca młodym naukowców i uzdolnionych humanistów z krajów byłego ZSRR i Bałkanów do odbycia studiów i staży naukowych w tym kraju. Oferuje miejsce na prestiżowych uczelniach i wysokie stypendia. Właśnie wystartował nabór do dwóch programów stypendialnych finansowanych ze środków państwowych. Projekty adresowane są...więcej»

05.01.2012

Dlaczego warto studiować w Polsce? [KONKURS]

Odpowiedź na tytułowe pytanie usłyszeli wczoraj uczestnicy Forum Akademickiego w Pekinie. Delegacja z Polski zachęcała młodych Chińczyków do studiowania w Polsce i zacieśniania współpracy między polskimi i chińskimi uczelniami. więcej»

20.12.2011

UJ kształci dyplomatów. W Londynie

Polsko-brytyjskie partnerstwo strategiczne w UE i NATO – tak nazywać się będzie nowy kierunek studiów podyplomowych, które już 12 listopada uruchomi Uniwersytet Jagielloński. Zajęcia odbywać się będą… w Londynie.więcej»

28.10.2011

Poszukaj pracy w Polsce. Przez Internet

Rozpoczęły się XI Internetowe Targi Pracy. Od 17 do 23 października na stronie TargiPracyGazeta.pl interaktywne stoiska wystawi ponad 80 firm z całej Polski.więcej»

17.10.2011
Fot. Archiwum

Studiowanie w Polsce po nowemu

W zainaugurowany uroczyście 1 października nowy rok akademicki w Polsce nadwiślańscy studenci wkroczyli nieco zdezorientowani, ale i ze sporymi nadziejami. Nowe prawa, przywileje, ale i obowiązki, wprowadzone na polskie uczelnie reformą szkolnictwa wyższego, mają im zagwarantować bezpieczeństwo socjalne, komfort nauki i lepszy start do kariery.więcej»

05.10.2011

O studenckim rynku pracy w eterze

Już dziś Akademickie Radio Kampus, którego można słuchać w Internecie, wyemituje pierwszy odcinek audycji „Student w pracy”. W programie nie zabraknie rad dotyczących m.in. CV czy przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.więcej»

03.10.2011
Wyświetlono artukyły od 21 do 30 ze wszystkich 87