Polska to jeden z najbardziej dynamicznych i atrakcyjnych gospodarczo krajów Unii Europejskiej. Aby się w niej znaleźć, przeszła bardzo długą i ciężką drogę. Studenci  Programu Studiów o Współczesnej Polsce na Oksfordzie będą mieli okazję poznać każdy jej szczegół. Fot. Archiwum

O Polsce na Oksfordzie

Na prestiżowym uniwersytecie oksfordzkim rusza właśnie nowy kierunek studiów dla przyszłych elit politycznych i biznesowych. W całości będzie poświęcony sprawom dotyczącym dzisiejszej Polski i Polaków. więcej»

25.10.2012

Ważne dla stypendystów SEMPER POLONIA

Będzie wsparcie dla studiującej młodzieży polonijnej!więcej»

10.10.2012
Studiowanie bez pieniędzy jest dziś w zasadzie niemożliwe. Nie tylko we Włoszech. Fot. Archiwum

Pożyczka studencka we Włoszech. Jak, gdzie i dla kogo?

Dzięki kredytowi studenckiemu podczas studiów zamiast pracować można skupić się na nauce. Przedstawiamy listę najpopularniejszych pożyczek dla uczących się we Włoszech. więcej»

05.10.2012
Dobromiła Tereszczenko wybrała Polskę. Fot. Archiwum

Rozmowa IUVE.pl: Szczęśliwe życie stypendystów

Warto było ubiegać się o stypendium Fundacji SEMPER POLONIA - przekonuje Dobromiła Tereszczenko w rozmowie z IUVENUM POLONIA. Ukrainka polskiego pochodzenia tak pokochała Polskę, że została tu na stałe. Krym zamieniła na Koło. Zapraszamy na wywiad.więcej»

17.09.2012

Eksperymentują z językiem polskim

Uniwersytet w Cambridge zorganizował w czasie wakacji naukę języka polskiego dla dzieci z różnych grup etnicznych. Lekcje mają formę eksperymentu i są częścią dużego, międzynarodowego projektu.więcej»

31.08.2012

Kanada chce młodych i wykształconych

Kraj spod znaku klonowego liścia zmienia zasady imigracji dla osób, które chcą podjąć pracę. Premiowane będą młody wiek i znajomość języków, w mniejszym stopniu doświadczenie zawodowe. Łatwiej jednak będzie można nostryfikować dyplom.więcej»

29.08.2012

Masz pomysł i chcesz go zrealizować z Nami? Zgłoś się!

W związku z przygotowaniami Fundacji do działalności programowej w 2013 r. oraz licznymi propozycjami współpracy adresowanymi do SEMPER POLONIA przez polonijne organizacje, instytucje, grupy, osoby indywidualne czy media, udostępniamy wniosek projektowy dotyczący realizacji ew. współpracy.więcej»

28.08.2012
Decyzję o zawieszeniu deportacji podejmować będą urzędnicy Urzędu ds. Emigracji (ICE). Fot. Archium

USA: Odraczają deportacje młodych, pozwalają uczyć się i pracować

W połowie czerwca Stany Zjednoczone zrezygnowały z deportacji młodych nielegalnych imigrantów. Co więcej, pozwoliły im legalnie pracować! – podaje PAP. To ważna i pozytywna wiadomość dla blisko 10 tys. młodych Polaków, którzy przebywają nielegalnie w Ameryce.więcej»

09.08.2012

Uwaga stypendyści SEMPER POLONIA

Na stronach Fundacji SEMPER POLONIA pojawił się komunikat dotyczący wsparcia finansowego dla jej dotychczasowych stypendystów. więcej»

26.07.2012

Będą stypendia dla młodej Polonii!

Po „burzy” jaką wywołała nasza informacja, że w 2012 r. młodzież polskiego pochodzenia, studiująca na wyższych uczelniach w krajach swojego zamieszkania, nie będzie miała możliwości ubiegania się o stypendia, mamy tym razem informację optymistyczną: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP ogłosiło 17 lipca 2012 r. konkurs na realizację programu...więcej»

17.07.2012
Wyświetlono artukyły od 11 do 20 ze wszystkich 87