Włochy: Zdobądź kasę na swoją firmę

Efektywne wspieranie nowych przedsiębiorstw na etapie start-up (nowo utworzona firma, która właśnie rozpoczęła działalność) leży w interesie nie tylko rządu włoskiego, ale i wielkich międzynarodowych przedsiębiorstw i banków, które dzięki innowacjom i wschodzącym talentom mogą stawiać czoła konkurencji.

Dlatego też wiele z nich postanowiło zainwestować  swoje know-how i poważne środki finansowe, na sponsorowanie innowacyjnych projektów i poszukiwanie utalentowanych przedsiębiorców. Zanim więc potencjalny nep-przedsiębiorca rzuci się na głęboką wodę włoskiego rynku, warto aby skorzystał z profesjonalnych porad, pomocy w planowaniu biznesowym i realizacji projektów.

Oto kilka propozycji:

Promocja młodych talentów

Inicjatywa Changemakers for expo Milano 2015, do której przyłączyła się także Telecom Italia. Głównym celem  jest wyłowienie 10 innowacyjnych pomysłów przedłożonych przez młodych utalentowanych i ambitnych osób poniżej 30 lat. Każda idea nowego przedsiębiorstwa musi mieć w założeniu „przemianę życia co najmniej 10 mln ludzi!” (zdrowa żywność, bezpieczeństwo, mobilność rzeczy i osób, domotyka, efektywność energetyczna, zasoby naturalne, walka z zanieczyszczeniem środowiska, zdrowie i prewencja, edukacja i szkolenie, waloryzacja i wykorzystanie dziedzictwa kulturowego, turystyka, eksport i promocja lokalnej gospodarki, itp...)

Ze wszystkich projektów organizatorzy wybiorą najlepsze ekipy, którym zostanie przyznany 8-tygodniowy  (od marca do kwietnia 2013 w Mediolanie) bezpłatny program realizacji projektu przy współpracy specjalistów i profesjonalistów danej branży. Następnie projekt zostanie zaprezentowany potencjalnym sponsorom.  Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia 2012.

Więcej informacji na stronie: changemakers.expo2015.org

Promocja młodych przedsiębiorców

Program BIZSPARK (w ramach międzynarodowego projektu YouthSpark) we współpracy z Microsoft Italia oferuje młodym przedsiębiorcom w fazie Start-up bezpłatną pomoc w zainicjowaniu działalności gospodarczej: dostęp do najnowszej technologii Microsoft, szkoleń i promocji. Młodzi przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w programie mogą także liczyć na wsparcie światowych ekspertów z sieci partnerów BizSpark, instytucji prywatnych, publicznych i akademickich.

Więcej informacji na stronie: www.microsoft.com/bizspark/

Pierwsze kroki do niezależności finansowej

Program o prowokacyjnej nazwie Smammas sfinansowany przez WeBank (bank on line z Gruppo Bipiemme) promuje życiowe i zawodowe uniezależnianie się młodych ludzi w przedziale wiekowym od 18 do 34 lat.

Wielosektorowy serwis informacyjny przygotowany przez ekspertów przedstawia praktyczne porady i oferuje konkretne rozwiązania jak skutecznie wkroczyć w świat pracy, przejść przez rozmowy kwalifikacyjne, jak być przedsiębiorczym, zdobyć dostęp do  najnowszej technologii, opracować plan biznesowy, jak uzyskać kredyty, zniżki i dofinansowania  na własną firmę, itd.

Więcej informacji na stronie www.smammas.it

Agnieszka Gorzkowska, www.naszswiat.net

12.11.2012 15:38 opublikowano w Informacje