Fot. Archiwum

Fot. Archiwum

Na studia do Warszawy? Są jeszcze wolne miejsca

Ponad 1000 wolnych miejsc na studiach dziennych czeka jeszcze na studentów – także polonijnych – na stołecznych uczelniach publicznych. Dodatkowy nabór potrwa do połowy września.

Jak informuje „Życie Warszawy”, najwięcej wolnych miejsc jest na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczelnia może przyjąć jeszcze przeszło 800 osób. Wolne miejsca są m.in. na matematyce i informatyce. Na uczelni są też miejsca na studiach dziennych II stopnia, m.in. na nauce o rodzinie i archeologii.

Kolejnych 200 studentów przyjmie też Uniwersytet Warszawski. Na chętnych czekają między innymi astronomia, filologia białoruska, fizyka, inżynieria nanostruktur oraz bioinformatyka. Dodatkowa rekrutacja potrwa tu – w zależności od kierunku – od końca sierpnia do 22 września.

Na Politechnice Warszawskiej wolne miejsca są tylko na studiach stacjonarnych w języku angielskim na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na kierunku Electrical and Computer Engineering. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń – dokumenty można składać do końca sierpnia. Wolnych jest 20 miejsc.

Kandydatów na ratowników medycznych chętnie przyjmie jeszcze Warszawski Uniwersytet Medyczny (termin składania dokumentów upływa 17 sierpnia), natomiast na turystykę i rekreację oraz pielęgniarstwo – stołeczna Akademia Wychowania Fizycznego. W nowym roku akademickim w Wojskowej Akademii Technicznej studiować można jeszcze energetykę – wolnych jest tam jeszcze 29 miejsc, rekrutacja potrwa do zapełnienia wszystkich.

Młodzieży polonijnej pragnącej podjąć studia w Polsce polecamy link:
http://www.wspolnota-polska.org.pl/index.php?id=styp

GR / Życie Warszawy – 10.08.2011

10.08.2011 12:49 opublikowano w Informacje