Będą stypendia dla młodej Polonii!

Po „burzy” jaką wywołała nasza informacja, że w 2012 r. młodzież polskiego pochodzenia, studiująca na wyższych uczelniach w krajach swojego zamieszkania, nie będzie miała możliwości ubiegania się o stypendia, mamy tym razem informację optymistyczną: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP ogłosiło 17 lipca 2012 r. konkurs na realizację programu wsparcia finansowego dla młodzieży polonijnej studiującej poza granicami Polski.

Odniosły więc skutek liczne protesty środowisk polonijnych oraz wysiłki Fundacji SEMPER POLONIA by w sposób arbitralny nie rezygnować z najbardziej efektywnych i transparentnych działań państwa polskiego, które pomagały młodzieży z polskim rodowodem w zdobyciu wykształcenia, niezbędnego dla robienia kariery zawodowej i społecznej w  krajach swojego zamieszkania.

Co prawda środki finansowe przeznaczone przez MSZ RP na ten cel to tylko 2 mln PLN, ale lepszy rydz niż nic! Oczywiście Fundacja SEMPER POLONIA wystartuje w konkursie, ale to nie oznacza że go wygramy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uważnej lektury warunków konkursu zamieszczonych na stronie www.msz.gov.pl w rozdziale konkursy ministra (kliknij).

mh

17.07.2012 13:31 opublikowano w Informacje