Nowy portal dla przyszłych studentów

30 września br. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło interaktywną bazę wybierzstudia.nauka.gov.pl, prezentującą ofertę wszystkich działających w Polsce szkół wyższych. Dzięki bazie przyszli studenci będą mogli wybrać studia zgodnie ze swoimi  zainteresowaniami, dostosować wybór przedmiotów maturalnych do wymagań uczelni, czy...więcej»

01.10.2014

Ważne dla beneficjentów programu „Nie jesteście sami”

Fundacja SEMPER POLONIA informuje, że 4 lipca 2014 r. podpisała umowę z MSZ RP na realizację projektu 196/2014 „Nie jesteście sami”. Trwająca ponad  trzy miesiące procedura związana z podpisaniem umowy przez Fundację z MSZ RP wynikała z konieczności złożenia nowego budżetu dostosowanego do wysokości przyznanej dotacji i jego uszczegółowienia,...więcej»

10.07.2014
Fot. PABPA wspiera finansowo najzdolniejszych polskich studentów ze stanu Connecticut, i nie tylko. Fot. Archiwum
Jedno z ostatnich zebrań członków "nowej" PABPA

USA: Będą stypendia dla uzdolnionej Polonii

Stowarzyszenie Polskich Przedsiębiorców (Polish American Business and Professional Association, Inc - PABPA) z New Britain w stanie Connecticut, to jedna z najbardziej zasłużonych, choć mało znanych organizacji zrzeszających polonijne biznesy i wspierających stypendialnie uzdolnioną polonijną młodzież. Blisko 100-letnią (!) i owocną działalność...więcej»

10.12.2012

Pieniądze i książki w drodze

Fundacja SEMPER POLONIA informuje, iż w dniu 7 grudnia 2012 r. do placówek dyplomatyczno-konsularnych RP zostały przekazane środki na wypłatę wsparcia finansowego dla studentów, którzy decyzją Komisji Stypendialnej zostali zakwalifikowani do grona stypendystów w 2012 r. Dodatkowo, drogą pocztową Fundacja przekazała umowy, listy wypłat oraz książki...więcej»

07.12.2012
Fot. http://img.interia.pl/

Redditch: Ubiegaj się o dotację na własny projekt

Na wykonanie projektów, które mogą poprawić życie mieszkańców w dwóch okręgach brytyjskiego miasta Redditch, można uzyskać nawet 34 tys. funtów dotacji.więcej»

07.12.2012

Wybierają studia z głową

Absolwenci polskich liceów i techników coraz chętniej wybierają te kierunki studiów, które uważane są za przyszłościowe i zbieżne z sytuacją na rynku pracy. Listę najczęściej wybieranych kierunków w roku akademickim 2012/13 otwiera informatyka. Najbardziej popularna przed czterema laty pedagogika plasuje się w tym zestawieniu dopiero na piątej...więcej»

30.11.2012

Ważne dla stypendystów SEMPER POLONIA

Pieniądze będą jeszcze przed gwiazdką - ta wiadomość z pewnością ucieszy blisko 650 studentów polskiego pochodzenia z Argentyny, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Czech, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Rosji, Serbii, Słowacji, Ukrainy i Węgier, którzy decyzją komisji stypendialnej Fundacji SEMPER POLONIA zostali zakwalifikowani do objęcia ich programem...więcej»

29.11.2012
Fot. ud.edu

(Nie) pewna przyszłość Erasmusa

Wraz z rosnącą temperaturą debaty unijnych polityków w Brukseli na temat kształtu budżetu Wspólnoty na lata 2014-20, mnożą się głosy o ewentualnym wygaszeniu części programów UE. W tym kontekście mówi się m.in. o unijnym programie wymiany studentów i wykładowców „Erasmus”. Czy inicjatywie, która w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zaangażowała...więcej»

23.11.2012

UWAGA STYPENDYŚCI! [AKTUALIZACJA]

Ze względów technicznych opóźnia się realizacja „Programu wsparcia finansowego dla młodzieży polonijnej studiującej za granicą” w 2012 r. Informujemy, że mimo wcześniejszych zapowiedzi wsparcie finansowe będzie możliwe do odbioru w Konsulatach RP od dnia 3 grudnia 2012 r. więcej»

20.11.2012

Włochy: Zdobądź kasę na swoją firmę

Efektywne wspieranie nowych przedsiębiorstw na etapie start-up (nowo utworzona firma, która właśnie rozpoczęła działalność) leży w interesie nie tylko rządu włoskiego, ale i wielkich międzynarodowych przedsiębiorstw i banków, które dzięki innowacjom i wschodzącym talentom mogą stawiać czoła konkurencji.więcej»

12.11.2012
Wyświetlono artukyły od 1 do 10 ze wszystkich 87
<< Pierwsza < Poprzednia 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 Następna > Ostatnia >>