Uczymy się i pracujemy

Skończyli Harvard, teraz pomogą innym

Polscy absolwenci Uniwersytetu Harvarda chcą wspomóc finansowo rodaków studiujących na tej prestiżowej amerykańskiej uczelni, tworząc fundusz stypendialny. To pierwsza tego typu inicjatywa absolwentów Harvardu na świecie.więcej»

08.03.2011 opublikowano w Informacje

Zostań wolontariuszem i przyjedź do Polski

Wolontariat międzynarodowy umożliwia udział w ciekawych projektach społecznych, naukowych czy sportowych i może pomóc w zdobyciu doświadczenia przydatnego na rynku pracy – przekonywano wczoraj w Warszawie podczas seminarium „Oblicza wolontariatu”. Co roku do Polski przyjeżdża ok. 450 osób z krajów Unii Europejskiej zainteresowanych tą formą...więcej»

17.02.2011 opublikowano w Informacje
Iwona Wypych wzięła udział w jednym z kursów Study Abroad Poland organizowanych przez warszawskie Collegium Civitas pod koniec 2008 roku. Dziś kończy w polskiej stolicy swoją edukację. Fot. www.studyabroadpoland.com

USA/Kanada: Pomagają zdobyć wykształcenie w Polsce

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jak mało gdzie zdobycie dobrego wykształcenia wiąże się ze sporymi kosztami, idącymi nierzadko w kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie mieszkańców obu krajów studiami oraz dokształcaniem się na uczelniach zagranicznych. Polskie uniwersytety i szkoły wyższe upodobały sobie...więcej»

10.02.2011 opublikowano w Informacje

Wymarzona praca - w finansach, najlepiej w międzynarodowej korporacji

Pierwsza praca po studiach. Dokąd i za ile?

Pensja? Najważniejsze kryteria wyboru pracodawcy? Najbardziej perspektywiczne branże? Zobaczcie, czego oczekują na starcie kariery zawodowej polscy studenci.więcej»

07.02.2011 opublikowano w Informacje

Z uczelni do firmy coraz bliżej

Polscy studenci coraz częściej piszą prace dyplomowe na zamówienie przedsiębiorstw, które oczekują od nich rozwiązania konkretnych problemów. Korzystają na tym wszyscy – firmy, studenci i uczelnie.więcej»

04.02.2011 opublikowano w Informacje
Panorama Baku 
Szyb naftowy na obrzeżach stolicy
Oryginalny pomysł na zarabianie pieniędzy – fotografowanie turystów z pluszakiem
Centrum Baku. Zdjęcia: Monika Łaskawska

Jak znaleźć pracę w Azerbejdżanie

Można by rzec, że w Azerbejdżanie najskuteczniejszą metodą zdobywania pracy jest networking. Nie należy jednak dać się zwieźć temu określeniu. Kryje się za nim fakt, że tu po prostu trzeba mieć znajomości. więcej»

31.01.2011 opublikowano w Informacje

Zdjęcia: www.uwb.edu.pl

Uniwersytet w Białymstoku będzie miał nowoczesny kampus

Może ruszać budowa kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Wykonawca podpisał właśnie z uczelnią umowę, według której nowe obiekty mają być gotowe do końca maja 2013 r. Jeśli pogoda pozwoli prace ruszą w ciągu kliku dni.więcej»

26.01.2011 opublikowano w Informacje
Fot. mon.gov.pl

Za mundurem żacy sznurem. Nowe studia w Toruniu

Wojskoznawstwo to nowy kierunek, który od przyszłego roku akademickiego będzie można studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na pierwsze takie studia w Polsce przyjętych zostanie 120 osób. więcej»

29.12.2010 opublikowano w Informacje

Polscy uczniowie już europejskimi średniakami. Sąsiedzi jeszcze w tyle

Młodzi Polacy coraz lepiej czytają, mają coraz większą wiedzę o zjawiskach zachodzących w środowisku naturalnym, ale nadal mają kłopoty z liczeniem – wynika z opublikowanej w ubiegłym tygodniu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA), jednym z największych badań umiejętności uczniów na świecie prowadzonym przez Organizację Współpracy...więcej»

17.12.2010 opublikowano w Informacje

Wyświetlono artukyły od 73 do 81 ze wszystkich 110