Uczymy się i pracujemy

Przyjedź do Polski i zostań dyplomowanym menedżerem. Za grosze!

Skończyłeś studia, masz doświadczenie zawodowe i znasz dobrze język angielski? Zdobądź dyplom MBA w warszawskiej Wyższej Szkole Zarządzania/Polish Open University (POU). I to za 10% ceny!więcej»

16.05.2011 opublikowano w Informacje
Studenci Politechniki Rzeszowskiej. Fot. Archiwum SKNL
Młodzi inżynierowie z Politechniki Warszawskiej. Fot. aerodesign.meil.pw.edu.pl

Polskie sukcesy na Aero Design 2011

Staranowane okoliczne drzewa, wraki samolotów na płycie lotniska w Marietta. Aż trudno uwierzyć, że brakuje doniesień o ofiarach. W zawodach SAE Aero Design w stanie Georgia na placu boju ze swoimi modelami pozostali już tylko najlepsi, w tym polska drużyna ze Studenckiego Koła Naukowego Lotników Politechniki Rzeszowskiej.więcej»

10.05.2011 opublikowano w Informacje
Egzamin maturalny w jednym z polskich gimnazjów. Fot. e-angielski.com

Ruszyły matury. Boom na matematykę i fizykę

Blisko 400 tys. polskich uczniów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęło w środę 4 maja pierwszy z serii egzaminów maturalnych. Na początek język polski. Co ciekawe, w części rozszerzonej przedmiot będzie zdawać w tym roku mniej uczniów niż matematykę.więcej»

29.04.2011 opublikowano w Informacje

PR-8 "Double Blast" - samolot rzeszowskich studentów, który weźmie udział w zawodach. Fot. sknl.prz.edu.pl
Studenci Politechniki Rzeszowskiej przy pracy

Młodzi konstruktorzy samolotów z Rzeszowa podbiją Amerykę?

W piątek 29 kwietnia br. w miejscowości Marietta w stanie Georgia startują prestiżowe zawody SAE Aero Design. Podczas imprezy studenci najlepszych uczelni technicznych z całego świata zaprezentują przed tuzami przemysłu lotniczego swoje autorskie konstrukcje i powalczą o nagrodę główną zawodów. Wśród uczestników nie zabraknie także konstruktorów z...więcej»

29.04.2011 opublikowano w Informacje

Jak polskie szkoły wyższe łowią nowych studentów

Uczelnie z całej Polski – państwowe i prywatne – chwytają się coraz bardziej wymyślnych sposobów, aby zachęcić maturzystów do podjęcia w nich nauki.więcej»

14.04.2011 opublikowano w Informacje
Oxford dzięki swojemu prestiżowi wciąż jest atrakcyjny dla polskich studentów. Większość innych brytyjskich uczelni - coraz mniej.

Wielka Brytania już nie nęci polskich studentów

Spada liczba Polaków starających się o przyjęcie na brytyjskie wyższe uczelnie. Chociaż uchodzą one za najlepsze w Europie, to zdobyte na nich dyplomy w Polsce nie są zbyt cenione.więcej»

12.04.2011 opublikowano w Informacje

Od 1 października br. z dyplomem takich uczelni jak Southampton Solent University w ręku będzie można bez przeszkód podjąć studia lub rozpocząć karierę naukową w Polsce. fot. 3.bp.blogspot.com

Na studia do Polski z europejskim dyplomem. Bez nostryfikacji

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym w Polsce. Z „polonijnego” punktu widzenia najważniejszą zmianą, jaka 1 października br. nastąpi na polskich uczelniach będzie honorowanie dyplomów magisterskich i doktorskich uzyskanych w państwach członkowskich najważniejszych europejskich organizacji...więcej»

05.04.2011 opublikowano w Informacje

Kryminalne zagadki na uniwersytecie w Bydgoszczy

Już wkrótce na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będzie można studiować kryminalistykę. Takiej specjalności nie miała dotąd w ofercie żadna polska uczelnia. więcej»

04.04.2011 opublikowano w Informacje

Młodzi Polacy marzą o ucieczce za granicę

Prawie 60% polskich studentów chce wyjechać do pracy w innym kraju. Niechęć do porzucenia kraju deklaruje tylko co piąty. Eksperci biją na alarm!więcej»

29.03.2011 opublikowano w Informacje

Wyświetlono artukyły od 64 do 72 ze wszystkich 110