Uczymy się i pracujemy

Coraz więcej Polaków zarządza światowymi markami

Polscy managerowie mają coraz lepszą opinię na zachodzie. Z roku na rok przybywa biało-czerwonych liderów w największych korporacjach świata, głównie w branży IT, finansowej i telekomunikacyjnej. Coraz śmielej poczyna sobie płeć piękna. więcej»

10.11.2010 opublikowano w Informacje

Niskie notowania polskiej nauki

Spośród polskich instytucji tylko Polska Akademia Nauk znajduje się w pierwszej setce najlepszych placówek badawczych i uczelni na świecie. Uniwersytet Jagielloński jest dopiero w czwartej setce, a Uniwersytet Warszawski – w piątej. więcej»

08.11.2010 opublikowano w Informacje
Chemia to nasza specjalność. Fot. SXC

Polskie uczelnie w europejskiej ekstraklasie

Studia z dziedziny chemii na czterech polskich uniwersytetach: Warszawskim, Jagiellońskim, Wrocławskim i Adama Mickiewicza w Poznaniu są prowadzone na poziomie doskonałym – wynika z rankingu niezależnej niemieckiej instytucji badającej europejskie uczelnie. więcej»

04.11.2010 opublikowano w Informacje

Pracodawcy rezygnują z zatrudniania studentów

Nie chce im się pracować, są niedyspozycyjni i nielojalni. I na nic zdają się niskie koszty zatrudnienia. Coraz częstsze „studentów nie zatrudniamy” zaniepokoiło ekspertów oraz Państwową Inspekcję Pracy, która sprawdzi, czy nie dochodzi do dyskryminacji uczących się osób.więcej»

03.11.2010 opublikowano w Informacje

Europejski zlot przyszłych inżynierów

Spotkanie reprezentantów Stowarzyszenia Studentów BEST z całej Europy odbędzie się w Krakowie oraz w Limanowej w dniach od 11 do 17 listopada. BEST Presidents’ Meeting to dla tej organizacji jedno z najważniejszych i największych wydarzeń.więcej»

02.11.2010 opublikowano w Informacje

Wilno: startują bezpłatne wykłady o prawach człowieka w UE

Związek Prawników Polaków na Litwie oraz Europejska Fundacja Praw Człowieka zapraszają pierwszą część wykładów w ramach projektu pt. „Doskonalenie umiejętności z zakresu prawa człowieka w prawie międzynarodowym i prawie Unii Europejskiej”. Otwarte i bezpłatne wykłady startują już dziś w ośrodku filialnym Uniwersytetu Białostockiego w Wilnie.więcej»

29.10.2010 opublikowano w Informacje

Obraz „Krzyk" Edwarda Muncha

Niepokojace doniesienie z polskich uczelni: studentom siada psychika

Na polskich uczelniach lawinowo rośnie liczba studentów z objawami depresyjnymi, uporczywą bezsennością, stanami lękowymi, napadami płaczu, nerwicami, anoreksją. Są coraz mniej odporni na stres, nadwrażliwi i nie radzą sobie z rywalizacją.więcej»

28.10.2010 opublikowano w Informacje

Takich studiów świat nie widział

Górnictwo morskie to nowy kierunek, który uruchamiają wspólnie Akademia Morska w Szczecinie i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Takich studiów nie ma na żadnej uczelni na świecie.więcej»

27.10.2010 opublikowano w Informacje
Tomasz Bagiński to jeden z najbardziej uzdolnionych twórców polskiej animacji 3D. Fot. wiadomosci.fdb.pl

Poznaj warsztat polskiego mistrza grafiki i animacji 3D

Przez pięć kolejnych piątków od 5 listopada do 3 grudnia w Warszawskiej Szkole Reklamy odbywać się będą otwarte i całkowicie bezpłatne warsztaty z grafiki komputerowej. Poprowadzi je Tomasz Bagiński, autor nominowanej do Oskara A.D. 2003 r. „Katedry”. Wszyscy chętni, którzy chcieliby skonfrontować swoją wiedzę i umiejętności z doświadczeniem tego...więcej»

26.10.2010 opublikowano w Informacje

Wyświetlono artukyły od 91 do 99 ze wszystkich 110