Wielka Brytania: Polski Klub w Grantham

Organizacja zawiązała się w 2007 r. z inicjatywy młodych polskich emigrantów, którzy przybyli do Grantham (ok. 20 mil na zachód od Nottingham), po wejściu Polski do Unii Europejskiej i towarzyszącemu temu otwarciu granic i rynku pracy. W tym samym roku została zarejestrowana.

Początkowo grupa skupiała się na takich działaniach jak sprowadzenie polskiego księdza do miasta. Dziś Polski Klub w Grantham wspiera rodaków w bieżących zmaganiach z brytyjską administracją czy systemem edukacji, organizuje spotkania tematyczne miejscowej Polonii z brytyjskimi i polskimi urzędnikami (np. przedstawicielami City Council i Konsulatu RP w Manchesterze) oraz psychologami. Środki na działalność grupa pozyskuje od sponsorów prywatnych i władz hrabstwa Lincolnshire.

Grupa, przy pomocy wolontariuszy - Polaków i Brytyjczyków, uczy też miejscowych Polaków, i nie tylko, języka angielskiego. Zajęcia mają charakter cykliczny i odbywają się w różnych częściach miasta, w zależności od potrzeb i oczekiwań uczestników i prowadzących. 

Wszystkie spotkania są otwarte, może w nich wziąć udział każda zainteresowana i potrzebująca pomocy osoba. 

Kontakt: 

Tel.: +44 773 886 6372 (p. Krystyna Waszkiewicz)
E-mail: tina13waz@yahoo.com 

26.11.2012 13:55 opublikowano w Organizacje społeczne