Wolontariusze PCPR. Fot. Archiwum PCPR

Wolontariusze PCPR. Fot. Archiwum PCPR

Szkocja: Polskie Centrum Pomocy Rodzinie w Edynburgu

Misją organizacji jest pomaganie ludziom, którzy mają trudności w odnalezieniu się w nowym otoczeniu. PCPR zrzesza fachowców i profesjonalistów - wolontariuszy, którzy z pasją pomagają osobom potrzebującym pomocy w codziennych zmaganiach z emigracyjna rzeczywistością.

Zakres tematyczny pomocy udzielanej Polakom – emigrantom, i nie tylko, jest szeroki. Potrzebujące osoby uzyskują wsparcie m.in. w sprawach prawnych, czy to przy rejestracji w systemie ubezpieczeniowym, uzyskania świadczeń socjalnych, zapisów dzieci do szkół, rozliczeń podatkowych czy opracowaniu biznes planu własne firmy i jej zarejestrowaniu.

Centrum udziela też porad i konsultacji psychologicznych ofiarom przemocy w rodzinie, prowadzi „telefon zaufania” i grupy wsparcia dla samotnych rodziców czy młodzieży z problemami w szkole.  Wspieramy też polskie rodziny i osoby samotne w przezwyciężaniu trudnej sytuacji życiowej: zbiera i przekazujemy dary rzeczowe w postaci ubrań, sprzętów domowych.

Domem dla organizacji są lokalne domy kultury (community center) w miasteczkach Musselburgh i Prestonpans. Swoją działalność Centrum prowadzi też w ośrodku wystawienniczo-konferencyjnym Art’s Complex w Edynburgu. Od października w tym miejscu będzie się mieścić stałe biuro organizacji, które będzie czynne od poniedziałku do piątku.

Kontakt:

Polskie Centrum Pomocy Rodzinie (Polish Family Support Centre)
10 North Grange Grove
Prestonpans
EH32 9JP
Tel.: +44-0772-349-2612
E-mail: info@remove-this.pfsc.co.uk

11.09.2012 14:26 opublikowano w Organizacje społeczne