Dziennikarze Radia "Wisła" przy pracy. Fot. Archiwum RW

Dziennikarze Radia "Wisła" przy pracy. Fot. Archiwum RW

USA: Radio "Wisła"

Radio „Wisła” to jedyna polonijną rozgłośnia w północno-wschodniej części Ameryki. Wystartowała przed siedmioma laty. Pierwotnie na falach radiowych, jednak koszty nadawania audycji zmusiły wkrótce stację do przeniesienia działalności do Internetu, co wypłynęło pozytywnie na liczbę słuchaczy i spowodowało wzrost znaczenia stacji w środowisku stanu Waszyngton, a także nieodległym Oregonie czy Kalifornii (z listów, które trafiają do redakcji radia, wynika, że stacji słucha się nawet w kanadyjskim Vancouver oraz w Polsce).

Tematyka programów Radia „Wisła” jest bardzo zróżnicowana. Znajdziemy tu m.in. porady ogrodnicze i zoologiczne, programy rodzinne, dobranockę, felietony polityczne, programy publicystyczne, programy dla kobiet, oraz programy o tematyce stricte polonijnej. Jak wyjaśniają dziennikarze rozgłośni, „coś dla siebie” znajdą tu zarówno młodzi jak starsi, ci wyedukowani, jak i ci dopiero uczący się Polacy.

Rozgłośnię tworzy obecnie siedmioro polonijnych dziennikarzy – osobowości nietuzinkowe, jednostki wybitne. Z radiem współpracują też polscy profesorowie z Uniwersytetu Waszyngtona oraz dwójka korespondentów mieszkających na stałe w Polsce.

Kontakt

www.radiowisla.com

24.04.2012 11:22 opublikowano w Media polonijne