Redakcja Polskiego Radia w Górnej Austrii. Fot. wpga

Redakcja Polskiego Radia w Górnej Austrii. Fot. wpga

Austria: Polskie Radio w Górnej Austrii

Polskie Radio w Górnej Austrii to polonijna redakcja radiowa pod patronatem Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii, przygotowująca swoje audycje w języku polskim.

Rozgłośnia rozpoczęła nadawanie 6 grudnia 2008 roku. Od tamtego czasu przed mikrofonem stacji zasiadło kilkudziesięciu chętnych dziennikarzy, by gościć za pomocą fal eteru i internetu w domach austriackiej Polonii.

Redaktorzy Polskiego Radia w Górnej Austrii to amatorzy, których ta dziedzina mediów zainteresowała na tyle, że po kursach przygotowujących do tej pracy, ich hobby przyjęło realną postać w formie audycji. Są one prowadzone "na żywo".

Programy rozgłośni dotyczą szerokiego spektrum tematycznego. Począwszy od polonijnych wydarzeń kulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem imprez „Wspólnotowców”, poprzez prezentowanie ciekawych koncertów, spotkań z niezwykłymi osobistościami oraz przedstawicielami świata Polonii, bieżącej problematyce gospodarczej czy politycznej świata, skończywszy na kalendarzu polonijnych imprez. W sferze muzycznej stacja przypomina zarówno "stare", znane piosenku jak i nowe, jeszce mało znane wytwory kultury polskiej.

Kontakt:

Am Hochland 11
4073 Wilhering/Linz
Nr. tel. do studia radiowego podczas audycji na żywo: +43(0)732-717277-130 lub 131
http://www.poloniaoberoesterreich.com/wp/?page_id=165

07.05.2012 09:13 opublikowano w Media polonijne