Uczymy się i pracujemy

Sukcesy poznańskich studentów na Imagine Cup 2011

Aż trzy wysokie nagrody zdobyli polscy inżynierowie uczestniczący w zakończonym w środę 13 lipca ogólnoświatowym konkursie technologicznym Imagine Cup 2011. Wszyscy nasi zwycięzcy pochodzą z Poznania. Najwyższe oceny jurorów prestiżowej imprezy, organizowanego dorocznie przez Microsoft, a urządzonej w tym roku w Nowym Jorku, zyskały gra...więcej»

14.07.2011 opublikowano w Informacje

Najlepszy polski student będzie lekarzem

Pasjonuje się chorobami wewnętrznymi, kardiologią i biologią molekularną. Kto? Paweł Matusik z Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureat „Studenckiego Nobla 2011”, wyróżnienia przyznawanego najlepszemu polskiemu studentowi przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.więcej»

27.06.2011 opublikowano w Informacje
Cambridge to jedna z 20 brytyjskich uczelni wyższych oferująca kursy języka polskiego. Już wkrótce uczelnia może być jedyną, która oferuje pełne studia filologiczne z tego języka. Fot. polibuda.info

Na polonistykę do Cambridge. Już wkrótce

Jeden z najlepszych uniwersytetów świata planuje uruchomienie studiów z filologii polskiej. Zajęcia ma przygotować Katedra Slawistyki, która prowadzi już m.in. lektorat z języka polskiego. Obecnie trwają poszukiwania sponsora, który mógłby sfinansować uruchomienie kierunku.więcej»

07.06.2011 opublikowano w Informacje

Drużyna Magma2 na pustyni w Utah. Fot. pb.edu.pl

Polski łazik marsjański najlepszy na świecie!

Magma2 - łazik marsjański zbudowany przez studentów Politechniki Białostockiej zwyciężył w prestiżowych międzynarodowych zawodach University Rover Challenge w USA. W najlepszej dziesiątce znalazły się także dwa inne polskie pojazdy! więcej»

06.06.2011 opublikowano w Informacje
Gmach główny Uniwersytetu Lwowskiego. Fot. wikimedia

Ukraina: Zlikwidują kilkaset uczelni wyższych?

Minister edukacji Ukrainy Dmytro Tabacznyk uważa, że szkół wyższych w tym kraju jest za dużo i dla zaspokojenia potrzeb oświatowych ukraińskiej wystarczy, aby było ich 90. Obecnie na Ukrainie funkcjonuje 890 uniwersytetów i uczelni wyższych.więcej»

03.06.2011 opublikowano w Informacje
Chicago - najbardziej polskie miasto poza Polską

Polskie uczelnie chcą ściągać studentów z Ameryki

Pierwsze w historii zagraniczne targi polskich uczelni odbyły się w Chicago. 19 szkół wyższych z całej Polski promowało w Wietrznym Mieście swoją ofertę studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich oraz stypendiów zagranicznych.więcej»

23.05.2011 opublikowano w Informacje

Matura w Polsce po białorusku i litewsku

Dobiegają końca tegoroczne matury. W poniedziałek kilkuset absolwentów polskich szkół średnich zdawało egzamin dojrzałości z języka białoruskiego i litewskiego.więcej»

23.05.2011 opublikowano w Informacje
Formularz logowania do serwisu Korker.pl. Fot. korker.pl

SMS za złotówkę i zadanie odrobione. Co z etyką?

Znalazła rynkową lukę, środki na sfinansowanie autorskiego przedsięwzięcia biznesowego w jej obszarze oraz klientów, którzy skłonni są zapłacić za oferowaną usługę. I odniosła sukces. Problem w tym, że w nie do końca etyczny sposób. więcej»

20.05.2011 opublikowano w Informacje
Uniwersytet Warszawski najlepszą polska uczelnią. Fot. Archiwum

Najlepsze uczelnie w Polsce to…

Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński otwierają tegoroczny ranking najlepszych uczelni wyższych w Polsce przygotowany przez dziennik "Rzeczpospolita” i miesięcznik "Perspektywy". Zestawienie to znakomite źródło informacji o polskich uczelniach dla kandydatów na studentów.więcej»

19.05.2011 opublikowano w Informacje

Wyświetlono artukyły od 55 do 63 ze wszystkich 110