Uczymy się i pracujemy

Popracuj nad sobą w Dublinie

Praca, sen, praca, zakupy, telefon do rodziny w Polsce, sen, praca… Emigracyjna rzeczywistość często nie sprzyja rozwojowi kompetencji społecznych i interpersonalnych. Co jakiś czas warto więc zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na życie z innej perspektywy. więcej»

02.01.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Wygraj płatny staż w Parlamencie Europejskim

Masz od 19 do 26 lat, polskie obywatelstwo, interesujesz się Unią Europejską i władasz jednym z oficjalnych języków Wspólnoty? Zagraj o płatny staż w Parlamencie Europejskim w konkursie Platformy Obywatelskiej, Instytutu Obywatelskiego i Europejskiej Partii Ludowej. więcej»

30.12.2011 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Dlaczego warto studiować w Polsce? [KONKURS]

Odpowiedź na tytułowe pytanie usłyszeli wczoraj uczestnicy Forum Akademickiego w Pekinie. Delegacja z Polski zachęcała młodych Chińczyków do studiowania w Polsce i zacieśniania współpracy między polskimi i chińskimi uczelniami. więcej»

20.12.2011 opublikowano w Informacje

UJ kształci dyplomatów. W Londynie

Polsko-brytyjskie partnerstwo strategiczne w UE i NATO – tak nazywać się będzie nowy kierunek studiów podyplomowych, które już 12 listopada uruchomi Uniwersytet Jagielloński. Zajęcia odbywać się będą… w Londynie.więcej»

28.10.2011 opublikowano w Informacje

Poszukaj pracy w Polsce. Przez Internet

Rozpoczęły się XI Internetowe Targi Pracy. Od 17 do 23 października na stronie TargiPracyGazeta.pl interaktywne stoiska wystawi ponad 80 firm z całej Polski.więcej»

17.10.2011 opublikowano w Informacje
Fot. Archiwum

Studiowanie w Polsce po nowemu

W zainaugurowany uroczyście 1 października nowy rok akademicki w Polsce nadwiślańscy studenci wkroczyli nieco zdezorientowani, ale i ze sporymi nadziejami. Nowe prawa, przywileje, ale i obowiązki, wprowadzone na polskie uczelnie reformą szkolnictwa wyższego, mają im zagwarantować bezpieczeństwo socjalne, komfort nauki i lepszy start do kariery.więcej»

05.10.2011 opublikowano w Informacje

O studenckim rynku pracy w eterze

Już dziś Akademickie Radio Kampus, którego można słuchać w Internecie, wyemituje pierwszy odcinek audycji „Student w pracy”. W programie nie zabraknie rad dotyczących m.in. CV czy przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.więcej»

03.10.2011 opublikowano w Informacje
Graf. IUVE.pl / imigracjadousa.com

Nie daj się oszukać

Rokrocznie ponad 100 tys. zagranicznych studentów przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych w ramach popularnego programu łączącego wakacyjną pracę z turystyką - „Work and Travel”. Okazuje się jednak, że założenia programu, nadzorowanego przez władze USA, nijak się mają do rzeczywistości.więcej»

22.08.2011 opublikowano w Oferty pracy
Fot. Archiwum

Na studia do Warszawy? Są jeszcze wolne miejsca

Ponad 1000 wolnych miejsc na studiach dziennych czeka jeszcze na studentów – także polonijnych – na stołecznych uczelniach publicznych. Dodatkowy nabór potrwa do połowy września.więcej»

10.08.2011 opublikowano w Informacje

Wyświetlono artukyły od 46 do 54 ze wszystkich 110