Uczymy się i pracujemy

Nowe kierunki studiów.

Niż demograficzny i zmniejszająca się liczba kandydatów na studia daje się we znaki polskim państwowym i prywatnym uczelniom. W celu zachęcenia jak największej liczby maturzystów do studiowania powstają nowe, niebanalne kierunki.więcej»

29.06.2012 opublikowano w Informacje

„Dzień Kariery” w Dublinie

W najbliższą sobotę, 9 czerwca, w Griffith College w Dublinie odbędzie się konferencja dotycząca sytuacji na irlandzkim rynku pracy, połączona z warsztatami rozwoju osobistego dla młodej Polonii. „Dzień Kariery” organizuje Polska Akademia Otwarta, filia największej niepublicznej polskiej uczelni w Irlandii. więcej»

06.06.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Stypendia i szkolenia SEMPER POLONIA wstrzymane

Szczegóły w komunikacie Fundacji.więcej»

01.06.2012 opublikowano w Informacje

Dr Witold Skowroński przy rozmowie George Busha z Lechem Wałęsą. Fot. www.stil.amu.edu.pl/index.php/witold-skowronski

USA: Dowiedz się, jak zostać tłumaczem profesjonalnym

Mówisz płynnie po polsku i angielsku i rozważasz karierę profesjonalnego tłumacza? Spotkaj się z dr Witoldem Skowrońskim i dowiedz się czy znajomość języków jest twoim atutem.więcej»

28.05.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia
Stypendyści programu im. Stanisława Grabskiego na rok akademicki 2011/12 z wizytą w NBP. Fot. Facebook
... i na Giełdzie Papierów Wartościowych. Czwarty od lewej Adam Sipowicz

Studiuj ekonomię z NBP

Narodowy Bank Polski od wielu lat wspiera studentów polskiego pochodzenia z krajów byłego ZSRR, kształcących się na kierunkach ekonomicznych w polskich uczelniach wyższych. Z programu stypendialnego im. Stanisława Grabskiego skorzystało już kilkuset polonijnych żaków, w tym także absolwenci stypendiów SEMPER POLONIA. więcej»

25.05.2012 opublikowano w Informacje
Bożena Leven. Fot. tcnj.com

Rozmowa IUVE.pl: Praktykuj z pasją w Nowym Jorku

Polski Instytut Naukowy w Nowym Jorku (The Polish Institute of Arts and Sciences of America, PIASA) coraz szerzej otwiera się na młode pokolenie Polaków i Polonii, w szczególności studentów. Jako jedna z niewielu polskich instytucji w USA daje polonijnym żakom możliwość odbycia stażu i praktyk zawodowych, o czym w rozmowie z IUVENUM POLONIA pani...więcej»

17.05.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Collegium Novum UJ. Fot. wikimedia

Jagiellonka najlepsza!

Uniwersytet Jagielloński zajął pierwsze miejsce w prestiżowym „Rankingu Szkół Wyższych 2012” przygotowanym przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”. Na podium zestawienia znalazły się także Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.więcej»

15.05.2012 opublikowano w Informacje

Irlandia: Zostań wolontariuszem i pomagaj Polakom

Jeśli nie obojętny jest Ci los drugiego człowieka, a pomoc Polakom traktujesz jako źródło osobistej satysfakcji, zgłoś się do jednej z najprężniej działających w Irlandii polskich organizacji non-profit – Centrum Wsparcia i Integracji „Together-Razem” w Cork. Centrum poszukuje aktualnie osób zainteresowanych współpracą oraz wolontariatem.więcej»

31.01.2012 opublikowano w Oferty pracy
Fot. chem.ug.edu.pl

Ucz się i prowadź badania w Polsce

W 2012 r. Polska po raz kolejny zachęca młodym naukowców i uzdolnionych humanistów z krajów byłego ZSRR i Bałkanów do odbycia studiów i staży naukowych w tym kraju. Oferuje miejsce na prestiżowych uczelniach i wysokie stypendia. Właśnie wystartował nabór do dwóch programów stypendialnych finansowanych ze środków państwowych. Projekty adresowane są...więcej»

05.01.2012 opublikowano w Informacje

Wyświetlono artukyły od 37 do 45 ze wszystkich 110