Uczymy się i pracujemy

Fot. prawo.businesstimes.pl

Wilno: Dokształć się studencie prawa

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) w Wilnie zaprasza studentów prawa i prawników do udziału w szkoleniu z proceduralnego i formalnego prowadzenia spraw dotyczących pogwałcenia praw człowieka w Europejskim Trybunale Praw Człowieka oraz Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szkolenie jest bezpłatne, prowadzone będzie w języku polskim...więcej»

04.10.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia
Plakat promujący Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie. Fot. Facebook

Studiuj na Jagiellonce... w Londynie. Trwa rekrutacja

W niedzielę 14 października br. swoją działalność oficjalnie zainauguruje Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego działający we współpracy z Polskim Uniwersytetem na Obczyźnie.więcej»

02.10.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia
Strona główna serwisu Wolnoteka.lt. Fot. internet

Masz „lekkie pióro”? Pisz dla Wilnoteki

Kolejna ciekawa propozycja dla początkujących żurnalistów, z Litwy i nie tylko. Największy polski portal internetowy na Litwie, Wilnoteka.lt, poszukuje dziennikarzy i researcherów. Oferuje „dobre wynagrodzenie” i „realny wpływ na rozwój portalu”.więcej»

27.09.2012 opublikowano w Oferty pracy

Dobromiła Tereszczenko wybrała Polskę. Fot. Archiwum

Rozmowa IUVE.pl: Szczęśliwe życie stypendystów

Warto było ubiegać się o stypendium Fundacji SEMPER POLONIA - przekonuje Dobromiła Tereszczenko w rozmowie z IUVENUM POLONIA. Ukrainka polskiego pochodzenia tak pokochała Polskę, że została tu na stałe. Krym zamieniła na Koło. Zapraszamy na wywiad.więcej»

17.09.2012 opublikowano w Informacje
Nie każdy potrafi jeździc po włoskich drogach. Fot. Archiwum

Darmowe kursy bezpiecznej jazdy dla Polaków mieszkających we Włoszech

Na chętnych rocznie czeka tysiąc darmowych kursów. Szkolenia przyjezdnych kierowców zaplanowano na najbliższe trzy lata. Doszkalanie i trenowanie bezpiecznej jazdy po włoskich drogach odbywać się będzie w Vallelunga na obrzeżach Rzymu, w jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ośrodków w Europie.więcej»

07.09.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Praktykuj w Dzienniku Polskim

Zaprzyjaźniony z IUVENUM POLONIA polonijny „Dziennik Polski” z Londynu poszukuje współpracowników. Gazeta oferuje staże i praktyki dziennikarskie. Najlepsi dziennikarze będą mieli szansę podjąć stała współpracę z tytułem. więcej»

05.09.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Eksperymentują z językiem polskim

Uniwersytet w Cambridge zorganizował w czasie wakacji naukę języka polskiego dla dzieci z różnych grup etnicznych. Lekcje mają formę eksperymentu i są częścią dużego, międzynarodowego projektu.więcej»

31.08.2012 opublikowano w Informacje

Kanada chce młodych i wykształconych

Kraj spod znaku klonowego liścia zmienia zasady imigracji dla osób, które chcą podjąć pracę. Premiowane będą młody wiek i znajomość języków, w mniejszym stopniu doświadczenie zawodowe. Łatwiej jednak będzie można nostryfikować dyplom.więcej»

29.08.2012 opublikowano w Informacje

Masz pomysł i chcesz go zrealizować z Nami? Zgłoś się!

W związku z przygotowaniami Fundacji do działalności programowej w 2013 r. oraz licznymi propozycjami współpracy adresowanymi do SEMPER POLONIA przez polonijne organizacje, instytucje, grupy, osoby indywidualne czy media, udostępniamy wniosek projektowy dotyczący realizacji ew. współpracy.więcej»

28.08.2012 opublikowano w Komunikaty, Informacje

Wyświetlono artukyły od 19 do 27 ze wszystkich 110