Uczymy się i pracujemy

Fot. ud.edu

(Nie) pewna przyszłość Erasmusa

Wraz z rosnącą temperaturą debaty unijnych polityków w Brukseli na temat kształtu budżetu Wspólnoty na lata 2014-20, mnożą się głosy o ewentualnym wygaszeniu części programów UE. W tym kontekście mówi się m.in. o unijnym programie wymiany studentów i wykładowców „Erasmus”. Czy inicjatywie, która w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zaangażowała...więcej»

23.11.2012 opublikowano w Informacje

UWAGA STYPENDYŚCI! [AKTUALIZACJA]

Ze względów technicznych opóźnia się realizacja „Programu wsparcia finansowego dla młodzieży polonijnej studiującej za granicą” w 2012 r. Informujemy, że mimo wcześniejszych zapowiedzi wsparcie finansowe będzie możliwe do odbioru w Konsulatach RP od dnia 3 grudnia 2012 r. więcej»

20.11.2012 opublikowano w Informacje

Włochy: Zdobądź kasę na swoją firmę

Efektywne wspieranie nowych przedsiębiorstw na etapie start-up (nowo utworzona firma, która właśnie rozpoczęła działalność) leży w interesie nie tylko rządu włoskiego, ale i wielkich międzynarodowych przedsiębiorstw i banków, które dzięki innowacjom i wschodzącym talentom mogą stawiać czoła konkurencji.więcej»

12.11.2012 opublikowano w Informacje

Pracuj w SEMPER POLONIA

Fundacja SEMPER POLONIA w Warszawie pilnie poszukuje dwóch osób do pracy (od zaraz do końca grudnia 2012, a może i dłużej). więcej»

08.11.2012 opublikowano w Komunikaty, Oferty pracy
Polska to jeden z najbardziej dynamicznych i atrakcyjnych gospodarczo krajów Unii Europejskiej. Aby się w niej znaleźć, przeszła bardzo długą i ciężką drogę. Studenci  Programu Studiów o Współczesnej Polsce na Oksfordzie będą mieli okazję poznać każdy jej szczegół. Fot. Archiwum

O Polsce na Oksfordzie

Na prestiżowym uniwersytecie oksfordzkim rusza właśnie nowy kierunek studiów dla przyszłych elit politycznych i biznesowych. W całości będzie poświęcony sprawom dotyczącym dzisiejszej Polski i Polaków. więcej»

25.10.2012 opublikowano w Informacje
Fot. http://stanislawtylenda.files.wordpress.com

Język włoski dla Polonii

Dla Polaków i Polonii mieszkającej we włoskiej Kampanii zorganizowano kursy języka włoskiego. Nasi rodacy będą mogli przygotować się do egzaminu państwowego - CILS.więcej»

15.10.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Ważne dla stypendystów SEMPER POLONIA

Będzie wsparcie dla studiującej młodzieży polonijnej!więcej»

10.10.2012 opublikowano w Komunikaty, Informacje

Trwają największe targi pracy we Francji

Szukasz pracy? Nie ma lepszego momentu żeby dopracować CV, włożyć garsonkę/garnitur i ruszyć na poszukiwanie nowego pracodawcy. W Paryżu trwają Paris pour l`emploi, jedne z największych targów pracy we Francji.więcej»

05.10.2012 opublikowano w Oferty pracy
Studiowanie bez pieniędzy jest dziś w zasadzie niemożliwe. Nie tylko we Włoszech. Fot. Archiwum

Pożyczka studencka we Włoszech. Jak, gdzie i dla kogo?

Dzięki kredytowi studenckiemu podczas studiów zamiast pracować można skupić się na nauce. Przedstawiamy listę najpopularniejszych pożyczek dla uczących się we Włoszech. więcej»

05.10.2012 opublikowano w Informacje

Wyświetlono artukyły od 10 do 18 ze wszystkich 110