Uczymy się i pracujemy

Staże 2015

W ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą w 2015 r.” Fundacja SEMPER POLONIA zrealizowała projekt pn. „Program stażowy dla studentów polskiego pochodzenia”, którego adresatami byli stypendyści  Fundacji SEMPER POLONIA oraz studenci uczelni wyższych aktywnie działających na rzecz Polonii i...więcej»

16.11.2015 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Nowy portal dla przyszłych studentów

30 września br. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło interaktywną bazę wybierzstudia.nauka.gov.pl, prezentującą ofertę wszystkich działających w Polsce szkół wyższych. Dzięki bazie przyszli studenci będą mogli wybrać studia zgodnie ze swoimi  zainteresowaniami, dostosować wybór przedmiotów maturalnych do wymagań uczelni, czy...więcej»

01.10.2014 opublikowano w Informacje

Ważne dla beneficjentów programu „Nie jesteście sami”

Fundacja SEMPER POLONIA informuje, że 4 lipca 2014 r. podpisała umowę z MSZ RP na realizację projektu 196/2014 „Nie jesteście sami”. Trwająca ponad  trzy miesiące procedura związana z podpisaniem umowy przez Fundację z MSZ RP wynikała z konieczności złożenia nowego budżetu dostosowanego do wysokości przyznanej dotacji i jego uszczegółowienia,...więcej»

10.07.2014 opublikowano w Informacje

Fot. PABPA wspiera finansowo najzdolniejszych polskich studentów ze stanu Connecticut, i nie tylko. Fot. Archiwum
Jedno z ostatnich zebrań członków "nowej" PABPA

USA: Będą stypendia dla uzdolnionej Polonii

Stowarzyszenie Polskich Przedsiębiorców (Polish American Business and Professional Association, Inc - PABPA) z New Britain w stanie Connecticut, to jedna z najbardziej zasłużonych, choć mało znanych organizacji zrzeszających polonijne biznesy i wspierających stypendialnie uzdolnioną polonijną młodzież. Blisko 100-letnią (!) i owocną działalność...więcej»

10.12.2012 opublikowano w Informacje

Pieniądze i książki w drodze

Fundacja SEMPER POLONIA informuje, iż w dniu 7 grudnia 2012 r. do placówek dyplomatyczno-konsularnych RP zostały przekazane środki na wypłatę wsparcia finansowego dla studentów, którzy decyzją Komisji Stypendialnej zostali zakwalifikowani do grona stypendystów w 2012 r. Dodatkowo, drogą pocztową Fundacja przekazała umowy, listy wypłat oraz książki...więcej»

07.12.2012 opublikowano w Informacje
Fot. http://img.interia.pl/

Redditch: Ubiegaj się o dotację na własny projekt

Na wykonanie projektów, które mogą poprawić życie mieszkańców w dwóch okręgach brytyjskiego miasta Redditch, można uzyskać nawet 34 tys. funtów dotacji.więcej»

07.12.2012 opublikowano w Informacje

Wybierają studia z głową

Absolwenci polskich liceów i techników coraz chętniej wybierają te kierunki studiów, które uważane są za przyszłościowe i zbieżne z sytuacją na rynku pracy. Listę najczęściej wybieranych kierunków w roku akademickim 2012/13 otwiera informatyka. Najbardziej popularna przed czterema laty pedagogika plasuje się w tym zestawieniu dopiero na piątej...więcej»

30.11.2012 opublikowano w Informacje

Ważne dla stypendystów SEMPER POLONIA

Pieniądze będą jeszcze przed gwiazdką - ta wiadomość z pewnością ucieszy blisko 650 studentów polskiego pochodzenia z Argentyny, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Czech, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Rosji, Serbii, Słowacji, Ukrainy i Węgier, którzy decyzją komisji stypendialnej Fundacji SEMPER POLONIA zostali zakwalifikowani do objęcia ich programem...więcej»

29.11.2012 opublikowano w Informacje

Chicago: Polaku, sprawdź się w ortografii

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza wszystkich miłośników języka polskiego do uczestnictwa w wielkim konkursie ortograficznym „Dyktando 2012”. Dla osób, które w 15-minutowym teście sprawności ortograficznej okażą się najlepsze przewidziano cenne nagrody, w tym pieniądze!więcej»

27.11.2012 opublikowano w Staże, kursy, szkolenia

Wyświetlono artukyły od 1 do 9 ze wszystkich 110
<< Pierwsza < Poprzednia 1-9 10-18 19-27 28-36 37-45 46-54 55-63 Następna > Ostatnia >>