Polscy studenci z Wielkiego Jabłka apelują o zniesienia wiz

Organizacja Studentów Polskich w Nowym Jorku zamieściła na stronie internetowej Białego Domu apel do administracji Baracka Obamy o podjęcie działań koniecznych do włączenia Polski do systemu ruchu bezwizowego Visa Waiver. O tym, czy petycja trafi na biurko prezydenta możemy zadecydować sami.więcej»

03.10.2012 opublikowano w Działamy
Fot. http://www.pomorska.pl

Uniwersytetu Trzeciego Wieku rusza w Wiedniu

Mieszkasz w Austrii? Masz w swoim bliskim otoczeniu osoby starsze, które nie narzekają na nadmiar przyjaciół i mają sporo wolnego czasu? Zasugeruj im… powrót do szkolnej ławy. W najbliższą sobotę 5 października w Wiedniu odbędzie się spotkanie organizacyjne Polskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. więcej»

02.10.2012 opublikowano w Działamy
Fragment pierszego odcinka TV POLwowsku. Fot. Youtube
Czołówka programu

Telewizja POLwowsku

Jedno z najbardziej polskich miast na Kresach, Lwów, ma od dawna polską gazetę i polskie radio. Od teraz, dzięki inicjatywie lwowskich stypendystów SEMPER POLONIA ma również polskojęzyczną telewizję. Na razie w Internecie, ale plany są ambitne.więcej»

02.10.2012 opublikowano w Działamy, Aktualności

Jedno ze spotkań z emigrantami specjalistów i wolontariuszy SOS Polonia Trust Southampton. Fot. Archiwum SOS Polonia

„Tak trzymać!” sukces

Emigracja zarobkowa to niełatwy kawał chleba. Obcy język, przepisy, różnice kulturowe - to wszystko nie pozwala w pełni uczestniczyć w życiu i pracy w nowym kraju wielu tysiącom, jeśli nie milionom Polaków. Inicjatywy takie jak wspólny projekt organizacji SOS Polonia Trust, Fundacji SEMPER POLONIA i Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP pn. „Tak...więcej»

25.09.2012 opublikowano w Działamy
Sylwester Skóra. Fot. facebook

Radio Skóry z Chicago

Sylwester Skóra to wybitny, znany w środowiskach polonijnych Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz wielu innych krajów, gdzie są skupiska polonijne, dziennikarz, producent i autor popularnego programu radiowego pt. „O Nas dla Nas” nadawanego pięć razy w tygodniu od 14.oo do 16.oo miejscowego czasu. Tak jest od 21 lat...więcej»

20.09.2012 opublikowano w Działamy

Lwów: Potrzebni wolontariusze. „Wykażcie się”

W najbliższy piątek, tj. 21 września, we Lwowie rozpocznie się „Przegląd Najnowszych Filmów Polskich”. Organizatorzy wydarzenia, Konsulat Generalny RP we Lwowie oraz grupa stypendystów SEMPER POLONIA, proszą wszystkich miłośników polskiego kina, i nie tylko, o wsparcie wolontaryjne w obsłudze imprezy. „Uczestnictwo w takim festiwalu to naprawdę...więcej»

19.09.2012 opublikowano w Działamy

Team Canada zajął w andrychowskich mistrzostwach VI miejsce. Z numerem "5" - Łukasz Porasa. Fot. GT 
Fragmenty meczu o miejsca 5-6 z udziałem Teamu Canada
Panie sędzio, to był blok...

Z Toronto do Andrychowa

Team Canada to drużyna, która pokonała najwięcej kilometrów by wystąpić w Polonijnych Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej. Co to za drużyna i kto ją tworzy? więcej»

19.09.2012 opublikowano w Działamy
"Zawodowcy" Sokoła Grodno. Igor Przygodzic drugi od prawej w dolnym rzędzie. Fot. GR
Drużyna żeńska Sokoła
Fragment małego finału andrychowskich mistrzostw z udziałem Sokoła
Efektowny pad zawodniczki Sokoła w finałowym pojedynku PMŚwPS Adnrychów 2012

Rozmowa Iuve.pl: Sokół skupiony na sporcie

Wśród 15 zespołów polonijnych uczestniczących w Polonijnych Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Andrychów 2012 były aż cztery z białoruskiego Grodna. Silne sportowo zespoły do rywalizacji kobiet oraz zawodowców wystawił Sokół Grodno. IUVENUM POLONIA rozmawiało z kierownikiem zespołu Igorem Przygodzicem. więcej»

18.09.2012 opublikowano w Działamy
Najlepsza drużyna turnieju w Andrychowie - Ezerzeme Dyneburg na pamiątkowej fotografii z organizatorami turnieju. Fot. GR
Tak się cieszą zwycięzcy
Zawodniczki Sokoła Grodno odbierają pamiątkowe medale i puchar za wywalczenie tytułu 
AL Caudry z Francji brązowym medalistą mistrzostw

PMŚwPS Andrychów 2012: Pod łotewskie dyktando

Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej zakończone. Najbardziej prestiżową rywalizację zawodowców wygrała drużyna z Dyneburga - Ezerzeme. – Jesteście fantastyczni. Do zobaczenia za dwa lata! – pożegnał polonijnych gości burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. więcej»

17.09.2012 opublikowano w Sport, Działamy

Wyświetlono artukyły od 55 do 63 ze wszystkich 329