Miss Polonia Connecticut 2013 Alicja Sliwka. Fot. DuscoverPhoto / archiwum organizatora
Fotokartka z wyborów

Oto Miss i Mister Polonia Connecticut

W drugą sobotę października w Hartford wybrano najpiękniejszych Polaków stanu Connecticut. IUVENUM POLONIA rozmawiało z jednym z organizatorów wyborów Miss i Mistera Polonia w tym stanie. więcej»

23.10.2012 opublikowano w Działamy
Fragmenty przedstawienia "Peter Pans". Fot. Archiwum 50% Male Experimental Theatre

Spektakl "Seekers"...
... i "Chemistry"

Polacy eksperymentalnie w Dublinie

50% Male Experimental Theatre to młoda, ale już rozpoznawalna grupa artystyczna z Dublina, którą tworzą miłośnicy tańca i baletu z Polski, Irlandii i Uzbekistanu. W nowym sezonie formacja chce zawitać ze swoim programem do kilku irlandzkich miast. więcej»

18.10.2012 opublikowano w Działamy
Karolina Gendek. Fot. Archiwum prywatne KG

Polska stylistka podbija Włochy

Rozmowa z Karoliną Gendek, młodą stylistka i personal shopper, która od ponad miesiąca współpracuje jako projektantka z młodą, włoską marką odzieżową.więcej»

18.10.2012 opublikowano w Działamy

Członkowie KSP w Grodnie. Fot. Archiwum KSP

Klub Studentów Polskich z Grodna zaprasza do współpracy

Stypendyści Fundacji SEMPER POLONIA oraz ich polscy przyjaciele zrzeszeni w KSP Grodno wkroczyli w nowy rok akademicki z ambitnymi planami, o czym informują IUVENUM POLONIA. więcej»

18.10.2012 opublikowano w Działamy
Anna i Aaron Ansarov. Fot. Archiwum ANAcreatives
Wybrane prace duetu Ansarov

Rozmowa IUVE.pl: „Liczy się pasja i chęć do pracy nad sobą”

Dla jednych fotografia to hobby, dla innych praca. Niewielu jednak udaje się połączyć życiową pasję z karierą zawodową i życiem rodzinnym i odnosić sukcesy. Wśród tych, którym się powiodło jest Anna Ansarov, polska fotograf z Miami, współwłaścicielka firm ANAcreatives.com oraz Ansarov.com, z którą rozmawiało IUVENUM POLONIA.więcej»

15.10.2012 opublikowano w Działamy

Stypendyści SEMPER POLONIA kandydują do litewskiego sejmu!

Już w niedzielę Litwini zdecydują o tym, kto będzie rządził ich krajem przez najbliższe cztery lata. Wśród kandydatów na posłów, na listach wyborczych Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) są m.in. stypendyści Fundacji SEMPER POLONIA. więcej»

13.10.2012 opublikowano w Działamy

W 75. Paradzie Pułaskiego wzięli udział m.in. uczniowie z polskiej szkoły przy parafii Św. Cyryla i Metodego na Brooklynie. Fot. http://www.szkolapolska.info

Burmistrz Nowego Jorku pod rękę z Polonią

W minioną niedzielę po raz 75. słynną nowojorską Piątą Aleją przeszła Parada Pułaskiego. Mimo siąpiącego deszczu w marszu wzięło udział ok. 70 tys. Polaków i osób polskiego pochodzenia ze wschodnich regionów USA, a także honorowi goście. Urokowi polskiej kultury i tradycji uległ sam burmistrz Wielkiego Jabłka, Michael Bloomberg.więcej»

08.10.2012 opublikowano w Działamy
Joanna Grunt (Jò) i Patrycja Lewicka (Pati). Fot. Archiwum Nasz Świat
Nestor Grojewski
Artur Iwanisik i Grażyna Żabska

Przedsiębiorczy Polacy we Włoszech dają pracę Włochom

Plajtują włoskie przedsiębiorstwa, sklepiki i punkty usługowe. Sędziwi Włosi, mówią, że gorzej niż teraz, było tylko po wojnie. Za to jak grzyby po deszczu wyrastają firmy prowadzone przez imigrantów. „Recesja działa na naszą korzyść” – tłumaczy wielu cudzoziemców, którzy w ostatnich miesiącach założyli własną działalność gospodarczą na Półwyspie...więcej»

05.10.2012 opublikowano w Działamy
Uczestnicy "Aktywatora" z dyrektorem Centrum Wsparcia i Integracji „Together-Razem" Wojciechem Białkiem (siedzi w środku)

Bezrobocie to nie wyrok

– przekonują działacze polonijnego Centrum Wsparcia i Integracji „Together- Razem” z Cork. Organizacja aktywnie wspiera polskich emigrantów na irlandzkim rynku pracy poprzez umożliwienie im zdobycia wiedzy i umiejętności podwyższających ich szanse na znalezienie wymarzonego, często długo wyczekiwanego zajęcia.więcej»

03.10.2012 opublikowano w Działamy

Wyświetlono artukyły od 46 do 54 ze wszystkich 329