Dni Krakowa w Sankt-Petersburgu w 2009 r.

W dniach 29 września – 1 października 2009 r. odbyły się „Dni Krakowa w Sankt Petersburgu”. Program zawierał wiele imprez, prezentacji, seminariów, w których udział wzięli także członkowie naszego Klubu. Współpraca między Petersburgiem, a Krakowem uwarunkowana jest historycznie, przypieczętowana została umową, zawartą w 2006 r. między miastami. W...więcej»

31.01.2010 opublikowano w Rosja

Rajd sportowy „Kultura po polsku, sport po łotewsku”

W dniach 27 - 28 czerwca 2009 r. zorganizowano projekt pn. „Kultura po polsku, sport po łotewsku.” Celem projektu było nawiązanie kontaktów z organizacjami młodych Polaków z Litwy. Łotewscy stypendyści zaprosili gości z Klubu Studentów Polskich oraz klubu „Włóczęga” z Wilna. Podczas 2 dni młodzież polska z Łotwy i Litwy mogła się bliżej poznać i...więcej»

25.01.2010 opublikowano w Łotwa-Ryga

Dotychczas zrobiliśmy

W listopadzie 2009 r. Klub zorganizował kolejne spotkanie w ramach cyklu „Słynni Polacy Wileńszczyzny”, a gościem studentów był pan Saulius Tumelis. Tym razem studenci zastanawiając się nad osobą oraz działalnością, z którą chcieliby się zapoznać bliżej, postanowili wyjść poza granice tradycyjnego cyklu ,,Słynni Polacy Wileńszczyzny“ zarówno pod...więcej»

25.01.2010 opublikowano w Litwa

Dotychczas zrobiliśmy

W 2009 r. Klub Stypendystów zarówno organizował, jak i uczestniczył w wielu przedsięwzięciach promujących Polaków na Zaolziu. Razem z zaprzyjaźnioną organizacją, Polskim Towarzystwem Medycznym w RC, przygotował pierwszą edycję Zjazdu Młodzieży Medycznej. Celem Zjazdu była przede wszystkim integracja młodzieży polonijnej z Czech i Kresów...więcej»

25.01.2010 opublikowano w Czechy

Studenci – dzieciom

17 czerwca 2009 r. w ramach akcji charytatywnej „ZMPŁ – dzieciom” w Centrum Rehabilitacyjnym dla dzieci w Ogre odbyło się spotkanie młodzieży z dziećmi chorymi na astmę. Akcja została zorganizowana przez młodzież ze ZMPŁ (Związku Młodzieży Polskiej na Łotwie). W akcji udział wzięli studenci z uniwersytetów „Turiba”, RSU (Ryski Uniwersytet im....więcej»

19.06.2009 opublikowano w Łotwa-Ryga
Wyświetlono artukyły od 325 do 329 ze wszystkich 329