Fot. http://www.tapeta-wyobraznia-figury-3d-abstrakcja.na-pulpit.com

Rusz wyobraźnię młody Polaku z Norwegii, Niemiec, Francji

Jeśli masz polskie korzenie, ukończone 16 lat, ale nie więcej jak 30, jesteś aktywną, ciekawą świata osobą i mieszkasz w Norwegii, Francji lub Niemczech, zapraszamy Cię do udziału w projekcie „Aktywni i Kreatywni- Polacy w Europie”. To inicjatywa zaprzyjaźnionej z IUVENUM POLONIA Fundacji OPEN MIND z Wrocławia. więcej»

13.03.2013 opublikowano w Działamy
Fot. Alex Ingle/Polish Cultural Festival

Polsko-szkocka uczta kulturalno-kulinarna

Na przełomie listopada i grudnia 2012 roku polska i szkocka publiczność miała szanse uczestniczyć w Festiwalu Smaku i Kultury Polskiej: serii wydarzeń kulinarno - edukacyjnych, które miały na celu zaprezentować bogactwo polskiej kuchni, kultury i sztuki.więcej»

21.01.2013 opublikowano w Działamy

Andrzejkowo w Żytomierzu

12 grudnia 2012 r. w Domu Polskim w Żytomierzu zrealizowaliśmy wspólny projekt Klubu Stypendystów Fundacji SEMPER POLONIA Obwodu Żytomierskiego i Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w Żytomierzu pn. „Święta się zbliżają. Andrzejki”.więcej»

09.01.2013 opublikowano w Ukraina-Żytomierz

XIII Olimpiada z języka polskiego, historii, kultury i literatury polskiej w Żytomierzu

15 grudnia 2012 roku w Domu Polskim w Żytomierzu nasz Klub wspólnie ze Stowarzyszeniem Młodzieży Polskiej w Żytomierzu zorganizował kolejną edycję Olimpiady z języka polskiego, historii, kultury i literatury polskiej. W Olimpiadzie wzięli udział członkowie tych organizacji i młodzież polonijna obwodu Żytomierskiego.więcej»

09.01.2013 opublikowano w Ukraina-Żytomierz
Zbyszek Pluta, jeden z autorów "Audycji". Fot. LinkToPoland.com

Polska audycja w Australii

Polonijne radiostacje to nie tylko domena Polonii amerykańskiej i kanadyjskiej. Swoja rozgłośnię mają także rodacy z Australii, o czym w publikacji zaprzyjaźnionego z IUVENUM POLONIA serwisu LinkToPoland.com.więcej»

18.12.2012 opublikowano w Działamy
Fot. www.linktopoland.com

Oto Polska w Internecie

Zapewne byłeś już w sytuacji, w której chciałeś przedstawić w ciekawy sposób swojemu otoczeniu kraj, z którego pochodzisz, w którym masz swoje korzenie, ale nie wiedziałeś jak to zrobić. Teraz nie będziesz już miał z tym problemu. LinktoPoland.com to nowy, dynamiczny, interaktywny, a przede wszystkim pozytywny portal internetowy skierowany do...więcej»

18.12.2012 opublikowano w Działamy

Monika Borawska w pracy. Fot. East Midlands po polsku

Emigrantka "unijna" spełnia się w swoim zawodzie

Młodzi polscy emigranci z tzw. emigracji unijnej rzadko dzielą się swoją historią z otoczeniem. Popularny jest bowiem pogląd, że pracują na „zmywaku” i tracą swój intelektualny potencjał. Wśród tych, którzy się na to zdecydowali, jest Monika Borawska, polska pielęgniarka ze szpitala Ramsay w Nottingham. Zachęcamy do lektury wywiadu miesięcznika...więcej»

17.12.2012 opublikowano w Działamy

Wspieramy akcję „W Naszym domu mówimy po polsku!”

IUVENUM POLONIA przyłącza się do akcji amerykańskiego portalu polonijnego DobraPolskaSzkoła.com pn. „„W Naszym domu mówimy po polsku!”, ukierunkowaną na promocję języka polskiego wśród dzieci i młodzieży polonijnej. Zachęcamy do zapoznania się z celami akcji i stosowania się do jej zaleceń. Wszystkim nam, Polonii i Polakom mieszkającym poza...więcej»

11.12.2012 opublikowano w Działamy
Członkowie KSP Wilno. Fot. Archiwum KSP
Lanie wosku

Andrzejkowo w Wilnie

W piątek 30 listopada w Domu Kuchni Polskiej przy kawiarni Sakwa w Wilnie, Klub Studentów Polskich na Litwie zorganizował spotkanie andrzejkowe. Integracyjna impreza to kolejny krok młodzieżowej organizacji w kierunku nowych członków. więcej»

07.12.2012 opublikowano w Litwa

Wyświetlono artukyły od 19 do 27 ze wszystkich 329