Bezpłatne porady w Centrum Pomocy Prawnej w Brukseli

Kontakt: ASBL Nowinki, Rue Léopold Courouble 51,1030 Schaerbeek, BrukselaTel.: 0032 (0) 489 116 119Strona: www.nowinki.beE-mail: info@nowinki.be AMwięcej»

02.09.2013 opublikowano w Działamy
Emilka Cabaj. Fot. siepomaga.pl
Potwierdzenie wpłaty z USA. Fot. Biały Orzeł

Polonia z USA pomaga małej Emilce

Piękny i niezwykle pożyteczny efekt przyniosły publikacje mediów polonijnych (...) nt. małej Emilki Cabaj z podkarpackiej Kolbuszowej. Dotknięta wadą serca dziewczynka otrzymała właśnie znaczące wsparcie finansowe z USA i prawdopodobnie już wkrótce wyjedzie do Niemiec na niezbędną do uratowania jej życia operację.więcej»

11.04.2013 opublikowano w Działamy
Fot. organizator

Zagrali w ping-ponga o Puchar Górnej Austrii

W sobotę 16 marca 2013 r. w Gymnazium Petrinum w Linz odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Górnej Austrii. Turniej kierowany do wszystkich sympatyków tenisa stołowego organizowany przez członków Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii z roku na rok zbiera coraz lepsze opinie i gromadzi coraz większą ilość zawodników jak również zauważalny jest...więcej»

28.03.2013 opublikowano w Działamy

Fot. organizator

Polonia golfowo i tenisowo na Florydzie

Trwa dobra passa organizatorów Polonijnych Mistrzostw Świata w Tenisie Ziemnym i Golfie „Polonia Open”. Kolejna edycja zawodów, rozegranych tym razem w Lake Worth i West Palm Beach na Florydzie, zgromadziła znów czołówkę polskich sportowców-emigrantów oraz śmietankę byłych gwiazd nadwiślańskiego sportu. więcej»

28.03.2013 opublikowano w Działamy

Zapisz się i rywalizuj w XVI Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych w Kielcach

Od 19 marca br. na oficjalnej witrynie polonijnych zawodów działa formularz zgłoszeniowy. Rejestracja uczestników Igrzysk prowadzona będzie do 30 czerwca. Organizatorem Igrzysk jest Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".więcej»

28.03.2013 opublikowano w Działamy
Mali artyści z Włoch wraz z opiekunem. Fot. Ludoteka

Jeszcze jeden mazur dzisiaj...

Z pieśnią na ustach „Jeszcze jeden mazur dzisiaj...”, autorstwa Ludwika Ksawerego Pomian-Łubińskiego (słowa) i Fabiana Tymulskiego (muzyka), powstańcy szli do boju w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Mazur w wykonaniu uczniów z klas I-III Polonijnej Szkoły Podstawowej w Veneto zakończył obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w...więcej»

28.03.2013 opublikowano w Działamy

Bitwa. Obraz Artura Grottgera. Fot. wikimedia

Namaluj powstanie styczniowe i jego bohaterów

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku rozpisały międzynarodowy Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Powstanie Styczniowe 1863 i jego bohaterowie". więcej»

28.03.2013 opublikowano w Działamy
Dorota Zięba. Fot. NŚ

Najlepsze we Włoszech desery przygotowuje Polka

Dorota Zięba przyjechała do Włoch w 1993 roku, by podreperować budżet rodzinny. Miał to być krótki wyjazd, zaledwie na trzy, najwyżej cztery miesiące, który przedłużył się do 20 lat. Początki życia na emigracji były ciężkie, ale dzięki uporowi i wierze we własne siły udało się jej otworzyć własną firmę zajmującą się wyrobem deserów, których...więcej»

28.03.2013 opublikowano w Działamy

Aktywni i kreatywni Polacy poszukiwani

Wrocławska Fundacja na rzecz Kreatywności i Innowacji OPEN MIND zaprasza do współpracy tworzących w Europie projektantów i artystów polskiego pochodzenia. „Jeśli jesteś kreatywnym twórcą działającym w obszarze sztuki i designu, a Twoje korzenie sięgają Polski, czekamy właśnie na Ciebie” – zachęca organizator. więcej»

13.03.2013 opublikowano w Działamy

Wyświetlono artukyły od 10 do 18 ze wszystkich 329