Stypendyści SEMPER POLONIA kandydują do litewskiego sejmu!

Już w niedzielę Litwini zdecydują o tym, kto będzie rządził ich krajem przez najbliższe cztery lata. Wśród kandydatów na posłów, na listach wyborczych Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) są m.in. stypendyści Fundacji SEMPER POLONIA. więcej»

13.10.2012
W 75. Paradzie Pułaskiego wzięli udział m.in. uczniowie z polskiej szkoły przy parafii Św. Cyryla i Metodego na Brooklynie. Fot. http://www.szkolapolska.info

Burmistrz Nowego Jorku pod rękę z Polonią

W minioną niedzielę po raz 75. słynną nowojorską Piątą Aleją przeszła Parada Pułaskiego. Mimo siąpiącego deszczu w marszu wzięło udział ok. 70 tys. Polaków i osób polskiego pochodzenia ze wschodnich regionów USA, a także honorowi goście. Urokowi polskiej kultury i tradycji uległ sam burmistrz Wielkiego Jabłka, Michael Bloomberg.więcej»

08.10.2012
Joanna Grunt (Jò) i Patrycja Lewicka (Pati). Fot. Archiwum Nasz Świat
Nestor Grojewski
Artur Iwanisik i Grażyna Żabska

Przedsiębiorczy Polacy we Włoszech dają pracę Włochom

Plajtują włoskie przedsiębiorstwa, sklepiki i punkty usługowe. Sędziwi Włosi, mówią, że gorzej niż teraz, było tylko po wojnie. Za to jak grzyby po deszczu wyrastają firmy prowadzone przez imigrantów. „Recesja działa na naszą korzyść” – tłumaczy wielu cudzoziemców, którzy w ostatnich miesiącach założyli własną działalność gospodarczą na Półwyspie...więcej»

05.10.2012
Uczestnicy "Aktywatora" z dyrektorem Centrum Wsparcia i Integracji „Together-Razem" Wojciechem Białkiem (siedzi w środku)

Bezrobocie to nie wyrok

– przekonują działacze polonijnego Centrum Wsparcia i Integracji „Together- Razem” z Cork. Organizacja aktywnie wspiera polskich emigrantów na irlandzkim rynku pracy poprzez umożliwienie im zdobycia wiedzy i umiejętności podwyższających ich szanse na znalezienie wymarzonego, często długo wyczekiwanego zajęcia.więcej»

03.10.2012

Polscy studenci z Wielkiego Jabłka apelują o zniesienia wiz

Organizacja Studentów Polskich w Nowym Jorku zamieściła na stronie internetowej Białego Domu apel do administracji Baracka Obamy o podjęcie działań koniecznych do włączenia Polski do systemu ruchu bezwizowego Visa Waiver. O tym, czy petycja trafi na biurko prezydenta możemy zadecydować sami.więcej»

03.10.2012
Fot. http://www.pomorska.pl

Uniwersytetu Trzeciego Wieku rusza w Wiedniu

Mieszkasz w Austrii? Masz w swoim bliskim otoczeniu osoby starsze, które nie narzekają na nadmiar przyjaciół i mają sporo wolnego czasu? Zasugeruj im… powrót do szkolnej ławy. W najbliższą sobotę 5 października w Wiedniu odbędzie się spotkanie organizacyjne Polskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. więcej»

02.10.2012
Fragment pierszego odcinka TV POLwowsku. Fot. Youtube
Czołówka programu

Telewizja POLwowsku

Jedno z najbardziej polskich miast na Kresach, Lwów, ma od dawna polską gazetę i polskie radio. Od teraz, dzięki inicjatywie lwowskich stypendystów SEMPER POLONIA ma również polskojęzyczną telewizję. Na razie w Internecie, ale plany są ambitne.więcej»

02.10.2012
Jedno ze spotkań z emigrantami specjalistów i wolontariuszy SOS Polonia Trust Southampton. Fot. Archiwum SOS Polonia

„Tak trzymać!” sukces

Emigracja zarobkowa to niełatwy kawał chleba. Obcy język, przepisy, różnice kulturowe - to wszystko nie pozwala w pełni uczestniczyć w życiu i pracy w nowym kraju wielu tysiącom, jeśli nie milionom Polaków. Inicjatywy takie jak wspólny projekt organizacji SOS Polonia Trust, Fundacji SEMPER POLONIA i Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP pn. „Tak...więcej»

25.09.2012
Sylwester Skóra. Fot. facebook

Radio Skóry z Chicago

Sylwester Skóra to wybitny, znany w środowiskach polonijnych Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz wielu innych krajów, gdzie są skupiska polonijne, dziennikarz, producent i autor popularnego programu radiowego pt. „O Nas dla Nas” nadawanego pięć razy w tygodniu od 14.oo do 16.oo miejscowego czasu. Tak jest od 21 lat...więcej»

20.09.2012

Lwów: Potrzebni wolontariusze. „Wykażcie się”

W najbliższy piątek, tj. 21 września, we Lwowie rozpocznie się „Przegląd Najnowszych Filmów Polskich”. Organizatorzy wydarzenia, Konsulat Generalny RP we Lwowie oraz grupa stypendystów SEMPER POLONIA, proszą wszystkich miłośników polskiego kina, i nie tylko, o wsparcie wolontaryjne w obsłudze imprezy. „Uczestnictwo w takim festiwalu to naprawdę...więcej»

19.09.2012
Wyświetlono artukyły od 51 do 60 ze wszystkich 329