"Nasz Balet" w akcji. Fot. Archiwum Nasz Balet

„Nasz Balet” w b(iednym)oskim Buenos

Wszędzie tam gdzie są Polacy, zawsze obecna jest też polska kultura. Nie inaczej jest w Argentynie, gdzie działa kilkanaście polonijnych zespołów folklorystycznych, takich jak np. „Nasz Balet” z Buenos Aires.więcej»

14.11.2012
Uhonorowana Krzyżem Zasługi Beata Polanowska uśmiecha się do Konsula RP w Manchesterze Łukasza Lutostańskiego. Fot. Archiwum BP 
Beata Polanowska z dumą prezentuje odznaczenie
Beata Polanowska w towarzystwie Konsula oraz pozostałych odznaczonych podczas uroczystości w manchesterskim Konsulacie

Krzyż Zasługi za służbę Polonii brytyjskiej

W dzień Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent RP Bronisław Komorowski uhonorował wysokimi odznaczeniami państwowymi wybitnych Polaków i obcokrajowców, którzy zasłużyli się w działaniach na rzecz Polski i Polaków. więcej»

14.11.2012
Fot. zdjecia.biz.pl

W Solecznikach zatańczą break dance’a?

Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego (CKSRS) to jedna z najbardziej aktywnych organizacji kulturalnych na Litwie. Zrzeszając polonijne zespoły folklorystyczne i organizując szereg imprez kulturalno-integracyjnych dla lokalnej społeczności, instytucja odgrywa znaczacą rolę w podtrzymywaniu polskości w tym regionie Litwy. W planach...więcej»

13.11.2012
Uczestnicy wyjazdu do Göteborgu. Fot. Archiwum ZOP 
Spotkanie integracyjne

Wycieczkowo w Göteborgu

Na początku września grupa młodzieży polonijnej z ognisk polskich „Piast” z Landskrony i „Kwiaty Polskie” z Malmö bawiła się na wspólnej wycieczce szkolnej w Göteborgu. Oprócz ciekawego programu wyjazd był o tyle interesujący i niecodzienny dla młodzieży, że na przestrzeni ostatnich lat szwedzkie szkoły niemal zupełnie odstąpiły od tej formy...więcej»

13.11.2012
Młodzież z Klubu Stypendystów Fundacji SEMPER POLONIA pali znicze i składa kwiaty na grobach Polaków, którzy wieczny spoczynek znaleźli na Cmentarzu Łyczakowski. Fot. Archiwum KS FSP

Zapłonęło Światełko Pamięci

1 listopada, Wszystkich Świętych – we Lwowie to szczególny dzień. Oprócz tradycyjnego odwiedzania grobów bliskich Cmentarz Łyczakowski płonie tysiącami światełek. Nie ma grobu, aby nie stał tam znicz i nie ważne czyj to jest grób, posprzątany czy całkowicie zarośnięty, pięknie odnowiony czy potrzaskany – wszędzie paliło się światełko pamięci.więcej»

12.11.2012
Miss Polonia Connecticut 2013 Alicja Sliwka. Fot. DuscoverPhoto / archiwum organizatora
Fotokartka z wyborów

Oto Miss i Mister Polonia Connecticut

W drugą sobotę października w Hartford wybrano najpiękniejszych Polaków stanu Connecticut. IUVENUM POLONIA rozmawiało z jednym z organizatorów wyborów Miss i Mistera Polonia w tym stanie. więcej»

23.10.2012
Fragmenty przedstawienia "Peter Pans". Fot. Archiwum 50% Male Experimental Theatre

Spektakl "Seekers"...
... i "Chemistry"

Polacy eksperymentalnie w Dublinie

50% Male Experimental Theatre to młoda, ale już rozpoznawalna grupa artystyczna z Dublina, którą tworzą miłośnicy tańca i baletu z Polski, Irlandii i Uzbekistanu. W nowym sezonie formacja chce zawitać ze swoim programem do kilku irlandzkich miast. więcej»

18.10.2012
Karolina Gendek. Fot. Archiwum prywatne KG

Polska stylistka podbija Włochy

Rozmowa z Karoliną Gendek, młodą stylistka i personal shopper, która od ponad miesiąca współpracuje jako projektantka z młodą, włoską marką odzieżową.więcej»

18.10.2012
Członkowie KSP w Grodnie. Fot. Archiwum KSP

Klub Studentów Polskich z Grodna zaprasza do współpracy

Stypendyści Fundacji SEMPER POLONIA oraz ich polscy przyjaciele zrzeszeni w KSP Grodno wkroczyli w nowy rok akademicki z ambitnymi planami, o czym informują IUVENUM POLONIA. więcej»

18.10.2012
Anna i Aaron Ansarov. Fot. Archiwum ANAcreatives
Wybrane prace duetu Ansarov

Rozmowa IUVE.pl: „Liczy się pasja i chęć do pracy nad sobą”

Dla jednych fotografia to hobby, dla innych praca. Niewielu jednak udaje się połączyć życiową pasję z karierą zawodową i życiem rodzinnym i odnosić sukcesy. Wśród tych, którym się powiodło jest Anna Ansarov, polska fotograf z Miami, współwłaścicielka firm ANAcreatives.com oraz Ansarov.com, z którą rozmawiało IUVENUM POLONIA.więcej»

15.10.2012
Wyświetlono artukyły od 41 do 50 ze wszystkich 329