Krystian Tkaczewski w akcji. Fot. facebook
Występ w rodzinnym Tarnowie. Fot. mck.tarnow.pl

Polonia też ma swoją gwiazdę fortepianu

Koncertowe tournee po całym świecie odbywają tylko największe gwiazdy. Musimy zatem do nich zaliczyć również polskiego pianistę z Hartford w amerykańskim stanie Connecticut Krystiana Tkaczewskiego, który od czerwca do września br. zagrał niemal na wszystkich kontynentach!więcej»

29.11.2012
Wiadomość o awansie Marcina Budkowskiego w hierarchii inżynierów McLarena w serwisie omnicorse.it. Fot. omnicorse.it.

Z Politechniki Paryskiej do Formuły 1. Polak potrafi!

34-letni Marcin Budkowski został nowym szefem działu aerodynamiki teamu Formuły 1 McLaren Mercedes. Od pracy i podejmowanych przez Polaka decyzji będą zależały wyniki tej utytułowanej brytyjskiej stajni.więcej»

28.11.2012

Włochy: Polonio daj głos

Włosi od zawsze cenili Polaków za pracowitość. Bardzo dobrą opinią cieszą się polskie opiekunki, pomoce domowe, pielęgniarki i pracownicy budowlani. Nasze dzieci są chwalone, bo są grzeczne i chętnie się uczą. Dlaczego zatem kandydatów na radnych i burmistrzów nie interesuje zdobycie naszych głosów? więcej»

27.11.2012
Marcin Saracen. Fot. NŚ
Siedziba FM GROUP Italia w Arese k/Mediolanu

Marcin Saracen: polski Rockefeller we Włoszech

W 2006 roku młody wrocławianin przybywa do Mediolanu, aby otworzyć włoski oddział polskiej firmy kosmetycznej FM Group. Musi stawić czoła wszystkim typowym problemom związanym z otwarciem firmy w obcym kraju. więcej»

23.11.2012
Lwowscy turyści w ogniu pytań redaktorów "TV POLwowsku". Fot. ES
Warsztaty dziennikarskie

Telewizja „POLwowsku” coraz bardziej profesjonalna

Kiedy grupa aktywnych młodych ludzi polskiego pochodzenia z Ukrainy należących do Lwowskiego Klubu Stypendystów SEMPER POLONIA spotkała się w marcu br. po raz pierwszy by planować uruchomienie pierwszej polskojęzycznej stacji telewizyjnej w tym kraju, nikt dokładnie nie wiedział czy wystarczy sił i chęci aby to zrobić. więcej»

22.11.2012
Mali uczniowie placówki edukacyjnej Stowarzyszenia Włosko-Polskiego z Padwy. Fot. Archiwum AIPP 

Mali aktorzy
Stoisko Stowarzyszenia Włosko-Polskiego z Padwy na Święcie Stowarszyszeń

Promują, kontaktują, kształcą…

Chcieć to móc. Z takiego założenia wychodzą działacze Stowarzyszenia Włosko-Polskiego w Padwie (AIPP), którzy od blisko 4 lat aktywnie promują w północno-wschodniej Italii wszystko to co polskie, stymulują kontakty tego regionu z Polską (i vice versa) oraz wspierają rozwój lokalnej społeczności polonijnej. więcej»

21.11.2012

Porządkujemy polskie groby

W drugiej połowie października, tak jak już od wieli lat, młodzież polskiego pochodzenia z Żytomierza na Ukrainie porządkowała groby na miejscowym Cmentarzu Polskim. Inicjatorami akcji pn. „Ocalmy od zapomnienia” były Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej w Żytomierzu oraz miejscowy Klub Stypendystów Fundacji SEMPER POLONIA.więcej»

21.11.2012
dr. Grzegorz Russak. Fot. "Łowiec Polski"

„Kuchnia polska to nie tylko schabowy czy pierogi”

O kulinarnym dziedzictwie Polski, polonijnych kucharzach i ruskich, czyli polskich pierogach, w rozmowie z IUVENUM POLONIA dr Grzegorz Russak, znawca polskiej kuchni, autor telewizyjnych programów kulinarnych. więcej»

21.11.2012
Uczestnicy spotkania w Nasutowie. Fot. Archiwum SMPwŻ

Partnerstwo - klucz do jedności Polaków na Ukrainie

W dniach 23 września – 1 października 2012 r. w ośrodku szkoleniowym Dom Nasutów w Nasutowie k. Lublina gościła młodzież polonijna z Ukrainy w ramach projektu pn. „Partnerstwo - klucz do jedności Polaków”. Inicjatorem spotkania było Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej w Żytomierz.więcej»

15.11.2012
Fragment jednego z koncertów Paderewski Symphony Orchestra of Chicago z udziałem najmłodszych członków formacji. Fot. Archiwum PaSO

Zawodowcy z Chicago

Paderewski Symphony Orchestra of Chicago (PaSO) to jedyna obecnie działająca w świecie polonijna zawodowa orkiestra symfoniczna. Oprócz promocji polskiej muzyki i polskich artystów w USA, formacja prowadzi swoją działalność również w obszarze społeczno-edukacyjnym. więcej»

14.11.2012
Wyświetlono artukyły od 31 do 40 ze wszystkich 329