Andrzejkowo w Żytomierzu

12 grudnia 2012 r. w Domu Polskim w Żytomierzu zrealizowaliśmy wspólny projekt Klubu Stypendystów Fundacji SEMPER POLONIA Obwodu Żytomierskiego i Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w Żytomierzu pn. „Święta się zbliżają. Andrzejki”.więcej»

09.01.2013

XIII Olimpiada z języka polskiego, historii, kultury i literatury polskiej w Żytomierzu

15 grudnia 2012 roku w Domu Polskim w Żytomierzu nasz Klub wspólnie ze Stowarzyszeniem Młodzieży Polskiej w Żytomierzu zorganizował kolejną edycję Olimpiady z języka polskiego, historii, kultury i literatury polskiej. W Olimpiadzie wzięli udział członkowie tych organizacji i młodzież polonijna obwodu Żytomierskiego.więcej»

09.01.2013
Zbyszek Pluta, jeden z autorów "Audycji". Fot. LinkToPoland.com

Polska audycja w Australii

Polonijne radiostacje to nie tylko domena Polonii amerykańskiej i kanadyjskiej. Swoja rozgłośnię mają także rodacy z Australii, o czym w publikacji zaprzyjaźnionego z IUVENUM POLONIA serwisu LinkToPoland.com.więcej»

18.12.2012
Fot. www.linktopoland.com

Oto Polska w Internecie

Zapewne byłeś już w sytuacji, w której chciałeś przedstawić w ciekawy sposób swojemu otoczeniu kraj, z którego pochodzisz, w którym masz swoje korzenie, ale nie wiedziałeś jak to zrobić. Teraz nie będziesz już miał z tym problemu. LinktoPoland.com to nowy, dynamiczny, interaktywny, a przede wszystkim pozytywny portal internetowy skierowany do...więcej»

18.12.2012
Monika Borawska w pracy. Fot. East Midlands po polsku

Emigrantka "unijna" spełnia się w swoim zawodzie

Młodzi polscy emigranci z tzw. emigracji unijnej rzadko dzielą się swoją historią z otoczeniem. Popularny jest bowiem pogląd, że pracują na „zmywaku” i tracą swój intelektualny potencjał. Wśród tych, którzy się na to zdecydowali, jest Monika Borawska, polska pielęgniarka ze szpitala Ramsay w Nottingham. Zachęcamy do lektury wywiadu miesięcznika...więcej»

17.12.2012

Wspieramy akcję „W Naszym domu mówimy po polsku!”

IUVENUM POLONIA przyłącza się do akcji amerykańskiego portalu polonijnego DobraPolskaSzkoła.com pn. „„W Naszym domu mówimy po polsku!”, ukierunkowaną na promocję języka polskiego wśród dzieci i młodzieży polonijnej. Zachęcamy do zapoznania się z celami akcji i stosowania się do jej zaleceń. Wszystkim nam, Polonii i Polakom mieszkającym poza...więcej»

11.12.2012
Członkowie KSP Wilno. Fot. Archiwum KSP
Lanie wosku

Andrzejkowo w Wilnie

W piątek 30 listopada w Domu Kuchni Polskiej przy kawiarni Sakwa w Wilnie, Klub Studentów Polskich na Litwie zorganizował spotkanie andrzejkowe. Integracyjna impreza to kolejny krok młodzieżowej organizacji w kierunku nowych członków. więcej»

07.12.2012
Stoisko PTK "Polonez" podczas Festiwalu Bobu w Splicie. Fot. Archiwum PTK "Polonez" 
Polonijny Dzień Dziecka w Środkowej Dalmacji - wycieczka do krainy dinozaurów
Śladami Polaków w Dubrovniku
Wystawa rzeźb solnych z Wieliczki
Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Ivana Stafileo
Pamiątkowa tablica

Rozmowa IUVE.pl: Polski ślad w królestwie bobu

Chorwacki region Środkowej Dalmacji zamieszkuje niespełna stu Polaków. Zdecydowana większość utrzymuje bliski kontakt ze sobą, polską kulturą i tradycją, o czym w rozmowie z IUVENUM POLONIA, Monika Waligórska, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Kulturalnego „Polonez” w Kaštelu Starim k. Splitu.więcej»

04.12.2012
Siostry Natalia i Emilia Pobratek. Fot. http://megognatalia.blogg.no

Polka człowiekiem roku w Norwegii? Głosujmy!

Pochodząca z Polski Emilia Pobratek, została nominowana do prestiżowej nagrody „Nazwisko Roku”, największego norweskiego dziennika „VG”. Trzynastolatka ujęła Norwegów swoim przywiązaniem do ciężko chorej siostry. więcej»

30.11.2012
Grupa młodych członków Karagandyjskiego Obwodowego Stowarzyszenia „Polonia”. Fot. archiwum KOSP
Polonijny zespół folklorystyczny "Niebieskie Chabry" z opiekunką
Próba "Niebieskich Chabrów" na wolnym powietrzu
Członkowie polonijnego stowarzyszenia w strojach staropolskich
Wieczór poezji polskiej w Karagandzie
Jasełka w wykonaniu najmłodszych członków karagandyjskiego stowarzyszenia

Po polsku w Karagandzie

O Polakach w Kazachstanie myśli i mówi się głównie w kontekście repatriacji. Ale to tylko ułamek rzeczywistości, bo w tym, jak i wielu innych krajach byłego bloku wschodniego kwitnie życie polonijne. Aktywna działalność Karagandyjskiego Obwodowego Stowarzyszenia „Polonia” dobrze pokazuje, że polskością można się cieszyć również z wykorzystaniem...więcej»

30.11.2012
Wyświetlono artukyły od 21 do 30 ze wszystkich 329