IV Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

Polska żyje siatkówką. W niedzielę zakończyły XVIII Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej zwycięstwem polskich siatkarzy, a już od środy kolejna impreza. Od 23 do 28 września 2014 r. w Gliwicach odbędą się IV Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Mistrzostwa te rozgrywane są od 2008 roku co dwa lata. Początkowo gospodarzem imprezy w latach 2008 i 2010 był Łowicz, a 2012 r. Mistrzostwa odbyły się w Andrychowie. Tym razem do Gliwic przyjadą drużyny polonijne z Austrii, Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy i Ukrainy.

Mistrzostwa mają na celu nie tylko wyłonienie najlepszej drużyny męskiej i żeńskiej w Polonijnych Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej, ale również popularyzację siatkówki w środowiskach polonijnych, integrację środowisk polonijnych z różnych krajów i wzmacnianie więzi z ojczyzną.

Uroczyste otwarcie Polonijnych Mistrzostw, odbędzie się 24 września o godz.12.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach przy ul. Jasnej 31. Mecze będą rozgrywanie również w hali przy ul. Kozielskiej 1, natomiast uroczyste zakończenie wraz z wręczeniem nagród odbędzie się w sobotę 27 września po meczach finałowych.

Uczestnicy Mistrzostw w czasie wolnym od rozgrywek siatkarskich będą mieli okazję zwiedzić m.in. słynną radiostację gliwicką i zabytkową kopalnię węgla kamiennego „Guido”.

Mistrzostwa organizowane są przez Fundację SEMPER POLONIA i Miasto Gliwice przy współpracy ze stowarzyszeniem Światowe Igrzyska Polonijne - Polonia Austria. Należy podkreślić, że Mistrzostwa zostały objęte patronatem TVP Polonia, TV Silesia, Fundacji Polska Siatkówka i prof. Jerzego Buzka. Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie internetowej www.poloniasport.com./ip/

22.09.2014 09:06 opublikowano w Działamy