Irlandia: Podziel się kroplą życia

Centrum Together-Razem zaprasza wszystkie osoby pełnoletnie do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się 29 października, we wtorek, w godzinach 17.00-19.30, w St. Finbarr’s Hospital, w centrum Cork, przy Douglas Road. Wymagane są wcześniejsze zapisy osobiście, w biurze Together przy 17 George’s Quay w Cork, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.30-13.30, telefonicznie pod numerem 021 496 7743, 089 413 7628 lub e-mailem: seniorzytogether@remove-this.gmail.com 

Aby zostać honorowym dawcą krwi w Irlandii należy zarejestrować się w tutejszej instytucji Irish Blood Transfusion Services ( IBTS). Można to zrobić również w szpitalu St. Finbar, przed oddaniem krwi. W formularzu należy podać imię , nazwisko, adres, datę urodzenia oraz numer telefonu. W kwestionariuszu pojawią sie również pytania dotyczące stylu życia i przebytych chorób. Wszystkie podane informację podlegają ustawie o ochronie danych osobowych oraz tajemnicy służbowej. Wymagany jest również dokument tożsamości w dniu akcji krwiodawstwa. 

Szczegóły, dotyczące warunków bycia honorowym krwiodawcą na terenie Irlandii można znaleźć na oficjalnej stronie www.giveblood.ie oraz uzyskać w Centrum Together-Razem.

Na podstawie informacji Agnieszki Michalec

pp

 

22.10.2013 12:58 opublikowano w Działamy