Halloween Party dla dzieci

W deszczową niedzielę, 3 listopada, w Centrum Cork pojawiło się bardzo dużo dzieci, poprzebieranych w różne "straszne" stroje i wszystkie mówiące po polsku. W towarzystwie rodziców zmierzały do Camden Palace, gdzie Centrum Together-Razem już kolejny rok z rzędu przygotowało dużą imprezę dla dzieci – „Halloween Party". Wszystkie dzieci zostały powitanie pysznościami i napojami z halloweenowych dyni, a wolontariusze Together-Razem, poprzebierani w stroje tematyczne, krążyli po salach, aby żadne dziecko nie zostało bez słodyczy. 

Imprezę rozpoczął występ prawdziwego Magika. Były więc króliki, wyciągane z kapelusza, czy ścinanie głowy wielkim mieczem, bez żadnej szkody dla dzieci. W trakcie imprezy funkcjonowały mini saloniki urody dla dzieci, gdzie malowano im twarze i paznokcie, a także kącik zajęć plastycznych, gdzie dzieciaki były zachęcane do rywalizacji w  najbardziej zwariowanych pomysłach z farbami.

W korytarzu były też stoiska, gdzie można było kupić książki i materiały plastyczne i gdzie można było uzyskać informację o procedurze, niezbędnej do rejestracji do spisu wyborców w Irlandii, w ramach projektu "Voting Together" oraz "Jesteś u siebie".  

Słowa uznania należą się drużynie harcerskiej im. Gen. Sosabowskiego z Cork, której harcerze pomagali w zabawach integracyjnych, rozdawali formularze RFA do rejestrowania się w spisie wyborców.

Impreza dopisała i udało się zgromadzić 144 dzieciaczki oraz około 160 dorosłych. Finałem całej zabawy była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, dzięki sponsorom, którzy ufundowali zabawki. Centrum Together-Razem dziękuje więc przy tej okazji:  Salonowi Beauty Centre za pokaz magii, drużynie  harcerskiej " Zarzewie ", Busy Bees Art and Play, Marcie Sagan, Douglas TV, Cargassystem, Patrick's Cake, AB Acountancy, CoMix,  Sausage Man,  Crazy Kebab, Amandi, Dashi Deli, Sklepowi Wędlinka, Sklepowi Pewex, Polskiemu Sklepowi Carrigaline Stock, Sklepowi Merkury, Saba Art, Eter Fm, Mir oraz Państwu Kaji i Markowi Horodyńskim. Szczególne podziękowania należy się również wolontariuszkom Together-Razem, paniom: Lili Maciejewskiej, Kasi Kaczor, Donacie Wicha, Martynie Tomiczek i Marice.  

Autor: Elżbieta Królik

Zdjęcie : Katarzyna Rokita

 

 

 

 

12.11.2013 10:28 opublikowano w Działamy