Niech magiczna moc Bożego Narodzenia przyniesie wszystkim ludziom spokój, radość i miłość, a pod choinką niech każdy odnajdzie dużo prezentów, których nie ogranie ona swoim cieniem. Życzymy by Nowy 2015 Rok obdarował każdego zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. Redakcja IUVENUM POLONIA więcej»

19.12.2014

„Racja Stanu” w TV Polonia

W ramówce tej telewizji, chętnie oglądanej przez Polaków mieszkających poza granicami kraju, pojawił się nowy program publicystyczny „Racja Stanu”. Gościem pierwszej audycji emitowanej 2 grudnia 2014 r. był  minister spraw zagranicznych RP Grzegorz Schetyna. Omówienie wywiadu, w którym poruszone zostały również kwestie dotyczące polityki...więcej»

16.12.2014

„Ratujmy Polaków Donbasu”

Pod tym hasłem Fundacja Wolność i Demokracja rozpoczyna zbiórkę publiczną dla Polaków, którzy na terenach ogarniętych wojną na Ukrainie zostali bez żadnej pomocy. Każdego dnia przemoc i śmierć zaglądają im w oczy,  domy wielu z nich zostały zniszczone, niekiedy stracili cały swój dobytek, grozi im głód, nie mają gdzie schronić się przed...więcej»

16.12.2014

O uśmiech dziecka

Polonia amerykańska zbiera fundusze dla potrzebujących dzieci w USA i z Polski. W tej pomocy od 15 lat bierze udział także Fundacja „Uśmiech Dziecka”, która organizuje w tym roku charytatywny bal sylwestrowy w nowojorskim The Grand Prospect Hall. Podczas nocy sylwestrowej przeprowadzona zostanie loteria, z której dochód zostanie przekazany na...więcej»

15.12.2014

Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich

To tytuł wystawy otwartej 30 listopada 2014 r.  w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie z okazji jubileuszu dwudziestolecia tej szacownej instytucji. Ekspozycja o tyle ciekawa, że jest to pierwsza całościowa prezentacja sztuki japońskiej w zbiorach publicznych, świadcząca o tym jak powszechna była w XIX i XX wiecznej Europie...więcej»

15.12.2014
prof. Henryk Skarżyński

Prix Galien dla zespołu prof. Henryka Skarżyńskiego

Specjaliści ze Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą otrzymali 4 grudnia 2014 r. w Monte Carlo złoty medal międzynarodowego konkursu Prix Galien za opracowanie pierwszej na świecie Krajowej Sieci Teleaudiologii. Konkurs Prix Galien nagradza i promuje innowacyjne osiągnięcia farmacji i medycyny od 1970 roku,  a nagroda...więcej»

08.12.2014

Zmarła Naczelniczka Harcerek ZHP

Elżbieta Andrzejowska miała 107 lat i była najstarszą polską emigrantką w Wielkiej Brytanii. Do harcerstwa wstąpiła w wieku 15 lat w Toruniu. Jej przyrzeczenie odbierała Olga Małkowska, jedna z twórczyń polskiego skautingu. Andrzejowska do II wojny światowej prowadziła drużynę wędrowniczek, włączyła się też w prace pogotowia harcerek....więcej»

05.12.2014
Marek Materek prezydent Starachowic

Najmłodsi polscy samorządowcy

Wygląda na to, że w tegorocznych wyborach samorządowych w Polsce, to właśnie młodzi wzięli sprawy obywateli w swoje ręce. W Starachowicach w województwie świętokrzyskim prezydentem miasta został wybrany 25-letni politolog Marek Materek, który w drugiej turze pokonał urzędującego prezydenta Sylwestra Kwietnia. I jest to najmłodszy prezydent miasta...więcej»

05.12.2014

Hołd dla Jana hrabiego Potockiego

W Rabacie, 1 grudnia 2014 r., w gmachu Archiwów Narodowych Maroka odsłonięta została tablica poświęcona Janowi hrabiemu Potockiemu, autorowi pierwszej polskiej relacji z wyprawy do Maroka „Podróż do Cesarstwa Marokańskiego", wydanej w Warszawie w roku 1792.więcej»

05.12.2014

Polak potrafi

Jest takie powiedzenie – cudze chwalicie, swego nie znacie. Jakże często postępujemy zgodnie z tymi słowami. Zachwycamy się pomysłami, talentem, bystrością, intelektem różnych światowych twórców, artystów, wynalazców nie wiedząc, że to pomysł, talent, lub wynalazek Polaka. Prawda, że rzadko wykorzystany w Polsce ale to nie znaczy, że nie możemy...więcej»

03.12.2014
Wyświetlono artukyły od 51 do 60 ze wszystkich 1296