UE ma prezydenta

Od 19 listopada 2009 Unia Europejska ma prezydenta i rząd. Prezydentem Unii został premier Belgii Herman Van Rompuy, szefową unijnej dyplomacji została brytyjska baronessa Catherine Ashton z Partii Pracy. Stanowisko to zostało utworzone w wchodzącym w życie 1 grudnia Traktacie z Lizbony. Prezydent UE oficjalnie nazywa się pierwszym stały...więcej»

30.11.2009

Grad Prix dla jachtu z koronki

25.11.2009. Niezwykły jacht, zaprojektowany przez niespełna 30-letniego wrocławianina, Wojciecha Wesołka otrzymał nagrodę Gradn Prix w młodym, choć prestiżowym Plebiscycie Machina Design Awaards 2009. Jury konkursu jest międzynarodowe, zasiadają w nim wybitni projektanci i artyści. Projekt Wojciecha Wesołka zachwycił wszystkich rozmachem i...więcej»

26.11.2009

Łódź. Studencie nie chowaj dyplomu do szuflady

"Dyplom na temat" - nowa akcja Gazety Wyborczej. Łodzki oddział Gazety Wyborczej chce usprawnić kontakty pomiędzy uczelniami a biznesem. Zamierza opisywac dyplomy studentów, tworzone z myślą o dalszym wykorzystaniu. tudencie, nie pisz pracy do szuflady. Zdaniem organizatorów służyć mogą miastu, prywatnym firmom, fundacjom. Akcja tworzy...więcej»

25.11.2009

Archiwalne zdjęcia lotnicze z Polski

Zdjęcia Polski z 1939 roku.Archiwalne zdjęcia rozpoznania lotniczego RAF (Królewskich Sił Lotniczych) z okresu drugiej wojny światowej, przechowywane w Narodowym Archiwum Fotografii Lotniczej w Edynburgu, zostały udostępnione w internecie. Są wśród nich zdjęcia z okupowanej Polski. Zdjęcia służyły dowództwu wojska i wywiadu do ustalenia celów...więcej»

25.11.2009

Teraz Ukraina

Już niedługo zaprosimy Was do przeczytania i obejrzenia krótkiego przewodnika po Ukrainie oczami naszej stypendystki Ireny z Berdyczowa.więcej»

08.10.2009

Świąteczne życzenia

Pięknych i radosnych nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze,Abyście znaleźli dużo kolorowych prezentów pod zieloną choinką,Świąt które, dadzą wam trochę radości i odpoczynku,A co najważniejsze nadzieje na Nowy Rok,Aby był dużo lepszy od obecnego.Wesołych Świąt życzyredakcja IUVENUM POLONIA więcej»


Wyświetlono artukyły od 1291 do 1296 ze wszystkich 1296