Publikacja dotycząca spotkania Polonii z prezydentem w New Briatin Herald

Polonia z prezydentem Komorowskim w West Point

Grupa przedsiębiorców polskiego pochodzenia oraz polonijnych artystów z amerykańskiego stanu Connecticut spotkała się wczoraj w West Point z prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim. Okazją była ceremonia upamiętniająca gen. Tadeusza Kościuszkę, projektanta fortyfikacji okalającej to miasto, słynące najstarszej i najsłynniejszej uczelni...więcej»

26.09.2012
Ponad trzy tysiące Polaków może dostać wizy do USA. Fot. Facebook.

Polaku! Wylosuj sobie wizę

Pojawiła się kolejna szansa żeby otrzymać „zieloną kartę”. Polacy o prawo stałego pobytu w USA będą mogli ubiegać się od 2 października. Loteria wizowa potrwa przez miesiąc. Dla Polaków przewidziano maksymalnie 3, 5 tysiąca wiz. więcej»

26.09.2012

Polonia wciska gaz do dechy

Polonię mieszkającą w Szwecji gorąco zapraszamy 29 wrzesnia o godzinie 12.30 na tor Tuvängen Ring w Södertälje. W tej niewielkiej miejscowości położonej nieopodal Sztokholmu odbędzie się szósty, finałowy wyścig amatorskiego Gokartowego Pucharu Polonii Szwedzkiej 2012. Dla największych fanów gokartowego szaleństwa są jeszcze wolne miejsca. Udział w...więcej»

25.09.2012
Krzysztof Kułak wraca na ring. Fot Archiwum

Rozmowa IUVE.pl: Warsztaty MMA dla Polonii?

Krzysztof Kułak na zaproszenie Polonii mieszkającej w Irlandii weźmie udział w gali Celtic Gladiator. Pojedynek Polaka będzie jego pierwszą walką po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. 22 września w Dublinie na przeciwko polskiego zawodnika stanie Stephen Rice. więcej»

20.09.2012
Plakat promujący koncert KULTu

KULT za oceanem, Perfect w Szwecji

Sześć lat musiała czekać Polonia mieszkająca w Stanach Zjednoczonych i aż dwanaście ta z Kanady, żeby na żywo na scenie zobaczyć Kazika Staszewskiego. Na 30 lecie zespołu KULT legendarna ekipa postanowiła wybrać się do Ameryki. W Szwecji natomiast dla swoich fanów zagra Perfect. Fani liczą, że ich ulubieńcy zagrają perfekcyjnie.więcej»

18.09.2012

Polska Izba Pamięci na Węgrzech

Węgierska Polonia na swojej mapie może zaznaczyć kolejny, ciekawy punkt. W Muzeum Miejskim w Balatonboglár przy ul. Erzsébet 12. została niedawno otwarta Polska Izba Pamięci, która już czeka na odwiedzających. Ci młodsi mogą dowiedzieć się o losach polskiej szkoły działającej w czasie II wojny światowej, a Ci starsi powspominać.więcej»

14.09.2012
ZHP ma nowych członków. Fot. Archiwum

Być harcerzem

Młoda Polonia mieszkająca w Irlandii chociaż na chwilę poczuła się, jakby była w Polsce. W Dublinie po raz pierwszy odbyła się zbiórka harcerska. Następna już w sobotę.więcej»

13.09.2012
Fot. Facebook

Bracia Golcowie zagrają w Ameryce

Wszyscy fani “Golec uOrkiestra” mieszkający w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie już zacierają ręce. W październiku popularny, góralski zespół zagra dla Polonii aż pięć koncertów.więcej»

12.09.2012
Fot. Facebook

O polskiej kulturze w Kanadzie

Konsulat Generalny RP w Toronto wraz z Kanadyjsko-Polskim Instytutem Badawczym uprzejmie zapraszają na promocję książki Jadwigi Kaczmarzyk-Byszewskiej „Gościńcami Kanady na tropach polskiej kultury”. Spotkanie z autorką odbędzie się 14 września 2012 roku, o godz. 19.00 w Konsulacie Generalnym RP w Toronto. Adres: 2603 Lakeshore Blvd. West,...więcej»

12.09.2012
Plakat promujący imprezę. Fot. Archiwum

Cezary Pazura dla włoskiej Polonii

Niecodzienna gratka dla wszystkich fanów Cezarego Pazury mieszkających we Włoszech. Znany aktor i kabareciarz po raz pierwszy wystąpi przed polska publicznością w Rzymie. Bilety są już w sprzedaży.więcej»

06.09.2012
Wyświetlono artukyły od 61 do 70 ze wszystkich 256