Zespół Perfect zagrał dla szwedzkiej Polonii. Fot. Wikipedia

Perfekcyjna zabawa szwedzkiej Polonii

Polacy mieszkający w Sztokholmie nie muszą już specjalnie przyjeżdżać na festiwal piosenki w Opolu, żeby posłuchać ulubionych wykonawców. Wszystko to za sprawą polskich zespołów występujących dla miejscowej Polonii. Ostatnio na szwedzkiej scenie wystąpił Perfect. Do koncertu w Skandynawii już szykuje się kolejna polska kapela. Tym razem dla...więcej»

10.10.2012

Włochy: Rodzinnie w Montebelluna

W miniony czwartek, tj. 4 października w miejscowości Montebelluna w prowincji Treviso rozpoczęły się powakacyjne spotkania w ramach projektu Włosko-Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Veneto pn. „Poczytaj mi Mamo”. Inicjatywę wspiera Konsulat Generalny RP w Mediolanie.więcej»

10.10.2012
Plakat promujący imprezę, która wystartuje po paradzie Pułaskiego. Fot. polonia.net

Impreza po paradzie Pułaskiego

W najbliższą niedzielę, 7 października br. stowarzyszenie  „Nasza Ściana” zaprasza wszystkich chętnych, którzy ukończyli 21 lat na największą polską imprezę. Zabawa wystartuje w Polskim Domu Narodowym na Greenpoincie po paradzie Pułaskiego. Bramy klubu Warsaw otwarte zostaną o godzinie 17:00, Imprezowicze będą musieli przybrać biało-czerwone...więcej»

04.10.2012
Fot. magazynpolonia.com

90 lat Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego

W tym roku mija 90 lat Zrzeszenia Amerykańsko – Polskiego działającego na rzecz Polonii. Inicjatywa narodziła się w 1922 roku w Chicago i jest jedyną agencją pomocy socjalnej na terenie USA oferującą pełen zakres usług dla Polonii.więcej»

04.10.2012
Barbara Krafftówna odwiedzi amerykańską Polonię. Fot. Wikipedia

Krafftówna spotka się z Polonią

Wszyscy fani Barbary Krafftówny mieszkający w Los Angeles już nie mogą doczekać się 15 października br. W Kalifornii legenda polskiego teatru spotka się ze sowimi idolami i odbierze nagrodę. Barbara Kraftówna uhonorowana zostanie prestiżową Nagrodą im. Heleny Modrzejewskiej za całokształt pracy twórczej. Wcześniej, bo w sobotę 6 października o...więcej»

04.10.2012
Parada Pułaskiego A.D. 2011. Fot. ny.pl

Gen. Kazimierz Pułaski. Fot. Archiwum

Polski miesiąc w USA

Rokrocznie w październiku polska społeczność Stanów Zjednoczonych przypomina swoim amerykańskim sąsiadom o swoim pochodzeniu, polskim wkładzie w rozwój tego kraju i akcentuje na forum publicznym ważne dla siebie sprawy.więcej»

03.10.2012
Odbyło się kolejne spotkanie Polaków mieszkających we Włoszech. Fot Nasz Świat/archiwum ZPwM

Po wakacjach rekord w Mediolanie

Związek Polaków w Mediolanie z sukcesem wkracza w nowy rok działalności. Na pierwsze, powakacyjne spotkanie organizowane przez Grupę Młodych przybyła ponad 50 osobowa grupa polsko-włoskich uczestników. więcej»

02.10.2012
Opłaca się rodzić w Rzymie. Fot. Facebook

Polki chcą rodzić w Rzymie

Coraz więcej Polek mieszkających na półwyspie apenińskim zamierza urodzić dzieci w stolicy Włoch. W Rzymie każda świeżo upieczona mama otrzyma specjalna kartę, która gwarantuje wiele rabatów.więcej»

28.09.2012

Polak potrafi!

Polscy bracia podbijają Szkocję. Konrad i Kamil Kozieradzcy zostali najlepszymi młodymi przedsiębiorcami roku na archipelagu Zewnętrzne Hebrydy. 29 letni Konrad i jego o rok młodszy brat  swoją karierę rozpoczęli w 2005 roku w mieście Uist. Po latach pracy na morzu zdobyli doświadczenie i postanowili otworzyć własna firmę - K&K Fishing....więcej»

28.09.2012
Fragmenty uroczystości na Kahlenbergu. Fot. Archiwum WPwGA

Tam, gdzie Jan III Sobieski wojował

Kościół św. Józefa i kaplica Jana III Sobieskiego na wiedeńskim wzgórzu Kahlenberg to cząstka Polski i polskiego Kościoła na obczyźnie. Jedno z najważniejszych miejsc dla Polonii austriackiej. W dniu 9 września w tej świątyni odbyły się uroczystości z okazji 329, rocznicy słynnej Odsieczy Wiedeńskiej, połączone z celebrą 29. rocznicy obecności...więcej»

28.09.2012
Wyświetlono artukyły od 51 do 60 ze wszystkich 256