Fot. Wikipedia.pl

Polonusi uczcili obchody Święta Niepodległości

Polacy mieszkający w Chicago uczcili  94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody w Muzeum Polskim zorganizował Konsulat RP w Chicago. W trakcie uroczystości odznaczono polonijnych działaczy. Na obchody Święta Niepodległości zaproszonych było ponad 200 gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele organizacji polonijnych,...więcej»

12.11.2012
Plakat promujący koncert w Nowym Jorki.

Specjalny koncert w Nowym Jorku

W Nowym Jorku szykuje się niecodzienny koncert dla mieszkających tam Polonusów. Christopher Entertainment zaprasza na wydarzenie muzyczne roku 2012 -  wspomnienie: Niemen.  W specjalnym występie wezmą udział gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Zespół Bracia, Paweł Kukiz, Janusz Radek, Ania Wyszkoni oraz Zbigniew Zamachowski. Bilety...więcej»

10.11.2012
Plakat promujący Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Polonia z Rzymu walczy z cukrzycą

Włoskie Stowarzyszenie Diabetyków, Kościół Św. Stanisława oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini zapraszają Polonię i Polaków mieszkających w Rzymie na obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Impreza odbędzie się 25 listopada 2012 roku w salce parafialnej przy Kościele Św. Stanisława, via delle Botteghe Oscure. Start o godzinie...więcej»

10.11.2012
Plakat promujący występ Kabaretu FOCH.

FOCH jedzie do Szwecji

Szykuje się rozrywkowy weekend dla naszych rodaków mieszkających w Szwecji.W Lund, w sobotę 27 października o godzinie 18:00 w Scandic Star Hotell, wystąpią  kabareciarze znani z Formacji Chatelet. Adam Małczyk i Michał Pałubski zaprezentują swój nowy program – Kabaret FOCH. Bilety w cenie 300 kr. Więcej informacji na stronie internetowej...więcej»

22.10.2012
Fot. Wikipedia.pl

Budka Suflera zagra dla chicagowskiej Polonii

Zapraszamy wszystkich fanów Budki Suflera i miłośników polskiej muzyki na koncert tej legendarnej grupy. Krzysztof Cugowski ze swoim zespołem wystąpi przed chicagowską publicznością w Copernicus Center, 5216 W Lawrence Ave. Koncert zaplanowany jest na 17 listopada br., początek o godzinie 20:00. Miłośnicy Budki Suflera będą mogli posłuchać...więcej»

18.10.2012
Fot. Facebook.pl

Pomoc prawna dla Polonii i Polaków mieszkających we Włoszech

Konsulat Generalny RP w Mediolanie zaprasza na PORADY PRAWNE dla Polonii i Polaków mieszkających we Włoszech. Na indywidualnych spotkaniach z prawnikiem będzie można skonsultować się w sprawach z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, odszkodowań, prawa rodzinnego i innych działów prawa cywilnego.więcej»

18.10.2012
Fot. Facebook

Polscy muzycy koncertują dla Polonusów

Aż 17 koncertów w Stanach Zjednoczonych zagra w najbliższym czasie Filharmonia Narodowa pod batutą Antoniego Wita. Pierwszy występ zaplanowany jest na 19 października w Mechanics Hall w Worcester, Massachusetts. Tym samym otworzy 153. edycję festiwalu Worcester Music Festival. Trasę zakończą dwa występy w Davies Symphony Hall w San Francisco w...więcej»

17.10.2012
Górale podczerwieńscy w Rzymie. Fot. Archiwum Bolesław Jarończyk

Podczerwieński „szczyt” w Rzymie

Sześćdziesięcioosobowa grupa górali podczerwieńskich z Chicago, Toronto, Rzymu, New Jersey, Włoch i podhalańskiego miasta Podczerwone spotkała się pod koniec września w Rzymie, by wspólnie się modlić, zwiedzać i wspominać. Do stolicy Włoch przyjechała także skromna delegacja zaprzyjaźnionego z Fundacją SEMPER POLONIA i IUVENUM POLONIA koła nr 83...więcej»

16.10.2012
Kolejna placówka dla polonijnych dzieci we Włoszech. Fot. Archiwum

Polonijna placówka dla najmłodszych

We Włoszech powstała kolejna placówka dla dzieci polskiego pochodzenia. W Rovingo swoją działalność zainaugurowała Polska Ludoteka Rodzinna, którą wspiera Fundacja SEMPER POLONIA.więcej»

15.10.2012

Chicagowska Polonia już wybiera prezydenta w USA

W Chicago już można głosować na prezydenta Stanów Zjednoczonych. W polonijnym mieście wszystkie niezbędne dokumenty dostępne są też w polskiej wersji językowej. Dodatkowo przy wyborach zatrudnionych jest dwieście osób mówiących w naszym języku. więcej»

15.10.2012
Wyświetlono artukyły od 41 do 50 ze wszystkich 256