Fot. gameranx.com

Polak wicemistrzem świata w piłce nożnej!

Bartosz "Bartas" Tritt wywalczył drugie miejsce w mistrzostwach świata gier komputerowych. W Chinach student z Poznania sięgnął po srebrny medal w rozgrywkach kultowej gry FIFA 12. więcej»

06.12.2012

Związek Polaków na Ukrainie z „nowym starym” prezesem

Obradujący w Kijowie VII Kongres Związku Polaków na Ukrainie wybrał swojego szefa. Fotel prezesa przypadł Antoniemu Stefanowiczowi, który dotychczas był p.o. prezesa. więcej»

06.12.2012
Fot. Archiwum WPwGA

Patriotycznie w Linzu

Narodowe Święto Niepodległości to jedna z tych okazji, która w podniosłej atmosferze gromadzi i integruje Polaków i Polonię. Nie inaczej było i w tym roku. W austriackim Linzu świętowały wspólnie dwa pokolenia rodaków. I nie tylko.więcej»

21.11.2012

Amerykańska publiczność doceniła „Mój rower”

Film Piotra Trzaskalskiego "Mój rower" został okrzyknięty najlepszą produkcją 24 Festiwalu Filmów Polskich, który przez ostatnie dwa tygodnie odbywał się w Chicago. Impreza ta jest największym na świecie pokazem polskiego kina.więcej»

20.11.2012

Kanada chce Polaków

Kraj spod znaku klonowego liścia wprowadza zmiany w systemie imigracyjnym i poszukuje wykwalifikowanych pracowników ze znajomością języków obcych. Polacy władający angielskim i francuskim mają duże szanse.więcej»

19.11.2012
Sala Hampstead Theatre. Fot. http://media.tastetheatre.com

O Polonii na deskach Hampstead Theatre

Nicola Werenowska to znana i ceniona twórczyni brytyjskiej sceny teatralnej. Tematem swojej najnowszej sztuki uczyniła losy polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii. Premiera spektaklu odbędzie się 18 grudnia w Londynie.więcej»

19.11.2012
Fot. Facebook

Polski biznes we Włoszech

W zeszłym roku we Włoszech mieszkało prawie 110 tys. Polaków. Według danych włoskiego Instytutu Statystycznego, jesteśmy dziesiątą pod względem wielkości wspólnotą żyjącą w Italii.więcej»

15.11.2012

Polska gościem specjalnym na meksykańskim festiwalu

Siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Miasta Meksyk potrwa do 18 listopada. Nasz kraj jest w tym roku gościem specjalnym. Polski cykl rozpoczął się seansem filmów zrealizowanych przez laureatów Krakowskiego Festiwalu Filmowego sprzed lat, m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Kazimierza Karabasza i Marka Piwowskiego.więcej»

14.11.2012
Plakat promujący przegląd filmów polskich autorów.

Polskie filmy na nowojorskim ekranie

Polonijnych kinomaniaków z Nowego Jorku zapraszamy na "The New Generation of Polish Filmmakers", czyli przegląd najnowszych trendów młodego polskiego kina. W trakcie imprezy zaprezentowanych zostanie 15 filmów krótkometrażowych oraz 3 pełnometrażowe.więcej»

14.11.2012
2012 - rok Janusza Korczaka. Fot. Facebook

Wilno z Korczakiem

W Wileńskim Centrum Kultury Żydowskiej można zobaczyć wystawę "Janusz Korczak - reformator świata". Ekspozycja przybliża sylwetkę i działalność tego wybitnego pedagoga i przyjaciela dzieci.więcej»

13.11.2012
Wyświetlono artukyły od 31 do 40 ze wszystkich 256